fbpx

Młodzieżowa Scena Andersena rozpoczyna działalność!

19 czerwca 2023
455 Views

Młodzieżowa Scena Andersena to wyjątkowe działanie, które organizatorzy, Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie, mają nadzieję uczynić stałym punktem w swoim programie działalności. Celem projektu jest stworzenie innowacyjnego spektaklu teatralnego z udziałem młodzieży, poruszającego treści i tematy faktycznie interesujące odbiorców i opierające się na ich rzeczywistych doświadczeniach, a następnie włączenie spektaklu w repertuar Teatru Andersena. Uczestnicy projektu będą mieli nie tylko wpływ na kształt spektaklu, ale również zagrają w nim. Powstały spektakl zostanie zaprezentowany 3-krotnie i będzie połączony z warsztatami po spektaklu dla publiczności. Na koniec powstanie raport, podsumowujący ten proces.

Łącznie zaplanowanych jest ponad 100 warsztatów, podczas których budowany będzie scenariusz teatralny, realizowane działania teatralne, improwizacyjne, ale również warsztaty z ruchu scenicznego, teatru plastycznego, animacji przedmiotu.

Warunki udziału w projekcie:

  • wiek uczestnika – 15 – 17 lat (rocznikowo),
  • zadeklarowanie obecności we wszystkich dniach projektu: codziennie od 10 do 21 lipca 2023r. (pon. – pt.) w godz. 9:00 – 15:00; kolejne dni pracy to poniedziałki (4.09/ 11.09/ 18.09/ 25.09/ 2.10/ 9.10/ 16.10/ 23.10) godz. 17:00 – 19:00 (szczegółowe godziny ustalone zostaną po otrzymaniu przez uczestników projektu planu lekcji na kolejny rok szkolny); próby przed pokazem finałowym (piątek, 27.10, godz. 17:00 – 20:00, sobota, 28.10, godz. 10:00 – 16:00), pokazy finałowe (niedziela, 29.10, godz. 17:00, poniedziałek, 30.10, godz. 9:30; 11:30).

Do grupy przyjętych zostanie 15 osób

Udział w projekcie jest bezpłatny.

Jak się zapisać?

  • prosimy wypełnić formularz zgłoszeniowy https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdOflmwzJV9i8GTYyyitYWiQb2E6IXcuy34RDfh4lBN_fc4iQ/viewform?usp=sf_link
  • przeczytaj regulamin, wydrukuj załączniki 1 i 2, wypełnij i podpisz https://teatrandersena.pl/wp-content/uploads/2023/06/Regulamin.pdf
  • oraz wykonać zadanie rekrutacyjne:

Nagraj krótki film wokół hasła UKRYTE. Możesz zinterpretować to hasło w dowolny sposób – przedstawić swoje stanowisko wobec tego zagadnienia w formie monologu, wykreować postać i stworzyć swoją opowieść, nagrać tiktoka, zrobić sondę uliczną, reportaż, przeczytać fragment książki, wiersza – możesz wykorzystać dowolne techniki teatralne lub filmowe. Prosimy, aby nagranie miało od 2 do 5 min. Zależy nam na tym, aby móc Cię wcześniej poznać, zobaczyć i usłyszeć. Film może być nagrany komórką, jego jakość nie jest istotna – nie będzie to miało wpływu na zaproszenie do dalszego etapu. Link do filmu wyślij nam w formularzu. Zapewniamy, że nie będziemy udostępniać tych nagrań. Zobaczą je jedynie prowadzący grupę. Jeśli będziesz mieć kłopot z wygenerowaniem linku, możesz wysłać nagranie tradycyjnie – jako załącznik do maila. Wyślij go wtedy na adres edukacja@teatrandersena.pl a w treści maila zapisz swoje imię i nazwisko (wtedy w formularzu w miejscu, gdzie należy wkleić link zapisz – nagranie doślę mailem)

Zapisy ruszają od poniedziałku, 19 czerwca od godz. 9:00 i będą trwać do niedzieli, 25 czerwca, do godz. 24:00. Wyniki rekrutacji do projektu prześlemy mailowo najpóźniej 30 czerwca do o godz. 9:00.

Posiłki i napoje

Każdego dnia będzie zorganizowana przerwa obiadowa. Teatr zapewnia obiady – uwagi dotyczące diety można zaznaczyć w formularzu zgłoszenia.

Prowadzący:

Krzysztof Rzączyński – Dyrektor Naczelny i Artystyczny Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie, absolwent Wydziału Reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi oraz Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Uzyskał absolutorium na Wydziale Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie, studiował również reżyserię w Northern Film School w Wielkiej Brytanii. Reżyser nagradzanych filmów dokumentalnych, krótkometrażowych filmów fabularnych oraz spotów reklamowych. Autor scenariuszy filmowych i esejów.

Joanna Rzączyńska – aktorka teatralna i filmowa, dramaturżka. Ukończyła Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Zadebiutowała w filmie „Dług” w reżyserii Krzysztofa Krauze. Zagrała w wielu serialach i filmach fabularnych. Współpracowała z Teatrem Ochoty w Warszawie, Teatrem Muzycznym w Łodzi, Teatrem na Woli im. Tadeusza Łomnickiego w Warszawie, Teatrem Telewizji oraz Teatrem Polskiego Radia. Jest autorką wielu adaptacji: „Podwójne życie Weroniki”, „Królowa Śniegu”, a także tłumaczeń: „Pippi Landstrump” i scenariuszy filmowych, m.in. „Spójrz mi w oczy”

Małgorzata Adamczyk – kierowniczka Działu Edukacji, absolwentka kierunków filologia polska, wiedza o teatrze, reżyseria teatrów dla dzieci i młodzieży. Instruktorka teatralna, prowadząca warsztaty pedagogiczno-teatralne, koordynatorka projektów.

Zespół aktorów z Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie.

Kontakt

Szczegółowych informacji udziela koordynatorka projektu: Małgorzata Adamczyk, tel. +48 691 912 672, od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 15:00 lub mail: edukacja@teatrandersena.pl.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Leave A Comment