fbpx

Dom to znaczy… nowy projekt Teatru Andersena

6 października 2021
526 Wyświetleń

Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie realizuje projekt „Dom to znaczy…”, opierający się na stworzeniu słuchowiska radiowego. Biorą w nim udział dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Lublinie, ich rodzice i nauczyciele.

W ciągu kilku dni realizowane są warsztaty teatralne, storyttelingowe, literackie dla dzieci i dorosłych biorących udział w projekcie. Prowadzący rozmawiają z dziećmi o ich marzeniach w kontekście ich miejsca zamieszkania, czego im brakuje, co mogłoby się zmienić, albo które z tych miejsc są dla nich najlepsze – do zabawy, do rodzinnego spędzania wolnego czasu. Będzie to również okazja dla dzieci, by sprawdzić się w animacji przedmiotu, czy w ćwiczeniach scenicznych.

Na podstawie zebranych materiałów powstanie historia zbudowana w oparciu techniki storrytellingu. Zbudują ją dzieci, a przeczytana zostanie przez ich rodziców. Zadaniem nauczycieli, biorących udział w projekcie wspólnie z instruktorami, będzie wypracowanie scenariusza słuchowisk, które będą mogli stosować samodzielnie na swoich zajęciach. Premiera słuchowiska odbędzie się w piątek, 15 października o g. 16:00 na profilu Facebook Teatru Andersena. Natomiast we wtorek 12 października o godz. 22.00 będzie można je usłyszeć w Radio Lublin w audycji “My Rodzice”.

(ann)

Zostaw komentarz