fbpx
Europejska Stolica Młodzieży 2023

Europejska Stolica Młodzieży w Lublinie? – spotkanie

22 czerwca 2020
875 Wyświetleń

W poniedziałek (22 czerwca) odbędzie się spotkanie podsumowujące efekty pracy nad aplikacją Lublina o tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży. W wydarzeniu wezmą udział Beata Stapaniuk-Kuśmierzak – Zastępca Prezydenta Miasta Lublin Ds. Kultury, Sportu i Partycypacji, Mariusz Banach – Zastępca Prezydenta Miasta Lublin Ds. Oświaty i Wychowania, a także przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta, Urzędu Miasta Lublin, organizacji i stowarzyszeń.

Do finałowej trójki miast weszliśmy z wysokimi ocenami od reprezentantów wielu ważnych, europejskich instytucji i organizacji. Dzięki rozmowom, wymianie inspiracji i pomysłów stworzyliśmy koncepcję, którą teraz chcemy na publicznym spotkaniu przedyskutować. Mamy szansę zostać Europejską Stolicą Młodzieży i wierzę, że jeśli połączymy siły, ten tytuł trafi do Lublina – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin Ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Spotkanie będzie również okazją do rozmowy o działaniach młodzieży i dla młodzieży w naszym mieście. Informacje zebrane podczas wydarzenia wykorzystamy przy tworzeniu ostatecznej wersji aplikacji związanej z ubieganiem się o tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023. Pomysły posłużą również, jako materiał do dalszych prac analityków nad przygotowaniem projektu Strategia Lublin 2030.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek (22 czerwca) o godz. 17.00 w Galerii Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5, z transmisją online na profilu na Facebooku: Lublin – Europejska Stolica Młodzieży 2023 – kandydat. Ze względów epidemiologicznych liczba miejsc na spotkaniu jest ograniczona. Będzie w nim mogło uczestniczyć 20 osób. Prosimy o zabranie ze sobą maseczek i rękawiczek ochronnych.

Miasto Lublin znajduje się w ścisłym finale konkursu o tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023. W finałowej trójce obok Lublina są również rosyjski Kazań i rumuńskie Baia Mare. Europejską Stolicą Kultury w 2020 roku jest francuskie Amiens. Europejska Stolica Młodzieży to prestiżowy tytuł przyznawany co roku przez Europejskie Forum Młodzieży powstałe z inicjatywy Rady Europy. Ma wzmacniać znaczenie młodych ludzi w życiu społecznym i wyrównywać ich szanse. Tytuł ten jest przyznawany od 2009 roku miastom, które wykazują najbardziej innowacyjne podejście w zakresie współpracy i włączania młodzieży. Wśród laureatów znajdują się między innymi Rotterdam, Turyn i Antwerpia. Od 2014 roku oficjalnym partnerem programu Europejskiej Stolicy Młodzieży jest Kongres Władz Lokalnych i Regionalnych Rady Europy.

Czytaj też: Lublin – wakacje w mieście

Zostaw komentarz