fbpx

Europejskie Dni Kreatywności Artystycznej 2021

19 marca 2021
576 Wyświetleń

W dniach 22 marca – 4 kwietnia 2021 odbędą się Europejskie Dni Kreatywności Artystycznej. Performans na ulicach Lublina, występy didżejów, czy zwiedzanie wystawy za pośrednictwem cyfrowych avatarów, to tylko niektóre atrakcje czekające na mieszkańców Lublina w ramach tegorocznej, czwartej edycji tego wydarzenia.

– Po raz kolejny w Lublinie odbędą się Europejskie Dni Kreatywności Artystycznej. Ideą wydarzenia jest przypomnienie mieszkańcom miasta o tym, że każdy z nas może działać twórczo i próbować swoich sił  w realizacji nawet najbardziej niecodziennych pomysłów. Zachęcamy mieszkańców do skorzystania z tej oferty i włączenia się w realizowane pomysły – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin, ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Europejskie Dni Kreatywności Artystycznej to interdyscyplinarne wydarzenie skierowane do mieszkańców Lublina. Celem projektu jest stworzenie przestrzeni do twórczej ekspresji. Tegoroczna edycja łączy w sobie wiele obszarów twórczości oraz elementy akcji społecznej. Na uczestników czeka między innymi wydarzenie dźwiękowo-taneczne Gently running through w wykonaniu Bożny Wydrowskiej, Filipa Kijowskiego i zespołu toutesmaginique. Na ulicach Lublina spotkać można będzie Barbarę Grykę i Filipa Kijowskiego, tworzących duet Tajskie Kwiatuszki, którzy na płachcie materiału będą zbierać pozytywne wpisy od przechodniów. Natomiast od 3 kwietnia ruszy wirtualna wystawa realizowana w VRChat, czyli w internetowej platformie społecznościowej służącej do tworzenia światów wirtualnych. Zwiedzanie ekspozycji w ten sposób przypomina grę komputerową i daje możliwość interakcji między osobami spotkanymi w przestrzeni cyfrowej.

Szczegółowe informacje i program wydarzeń znajduje się na stronie lublin.eu. Przypominamy o obowiązku zachowania zasad bezpieczeństwa epidemicznego podczas wydarzeń.

Europejskie Dni Kreatywności Artystycznej są realizowane już po raz czwarty przez Wydział Kultury Urzędu Miasta Lublin w ramach projektu „CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej” (CreArt. Network of Cities for Artistic Creation) przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu „Kreatywna Europa”. Celem projektu jest wspieranie działalności twórczej poprzez wymianę doświadczeń i dobrych praktyk oraz współpracę środowisk artystycznych z różnych państw i o różnych tradycjach kulturowych.

Źródło: Biuro Prasowe w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin

Zostaw komentarz