fbpx

Facebookowa scena Teatru Muzycznego

9 kwietnia 2020
688 Wyświetleń

Teatr Muzyczny w Lublinie, choć nie widzi się w przestrzeniach teatru z widzami, to myślami cały czas jest z nimi. Stąd pomysł na “Facebookową scenę” Teatru Muzycznego. Na ten moment prezentowane na niej są fragmenty premierowych spektakli i widowisk muzycznych ostatnich sezonów artystycznych, a także bajki i widowiska familijne, które przed monitory komputerów i telewizorów przyciągają całe rodziny.

Do tej pory widzowie mieli okazję zobaczyć i wysłuchać fragmentów:

* operetki “Kraina Uśmiechu”

Operetka „Kraina Uśmiechu” Franza Lehára, w reżyserii Joanny Lewickiej, była najważniejszą premierą sezonu artystycznego 2019/20, nad którą patronat objęli Marszałek Województwa Lubelskiego – Jarosław Stawiarski oraz Konsul Republiki Austrii w Lublinie – Piotr Majchrzak. Historia miłości Lizy Lichenfelds i księcia Su-Czonga oraz księżniczki Mi i porucznika Gustawa von Pottensteina zachwyciła widzów. Kolejny raz magia zagościła na naszej scenie! To właśnie wtedy do naszego zespołu dołączyli fantastyczni soliści: Paulina Janczaruk, Sławomir Naborczyk, Dawid Kwieciński i Łukasz Ratajczak.

* koncertu “Czy można w taką noc… Zakochać się?”

Koncert „Czy można w taka noc… Zakochać się” – był pierwszą premierą zaproponowaną przez Dyrektor Kamilę Lendzion, a po raz pierwszy zaprezentowany widzom 30 i 31 grudnia 2019 r. W koncercie wystąpili znani i uwielbiani przez lubelską publiczność soliści m.in.: Anna Barska, Agnieszka Kurkówna, Agnieszka Padzińska, Dorota Szostak-Gąska, Andrzej Witlewski, Jarosław Cisowski, Jakub Gąska. Na scenie pojawił się cały Zespół Teatru Muzycznego w Lublinie: Chór, Balet oraz Orkiestra   pod dyrekcją Przemysława Fiugajskiego. Żegnając stary rok zabraliśmy widzów na Broadway! Dosłownie! Porywająca muzyka, przepiękne stroje, niezwykle energiczne układy taneczne, szalone sceny i … Schody, schody, schody! Było magicznie!

Link: https://drive.google.com/file/d/14kkN3k6olqr1pPBwSZfFDnFscgqYf8Xf/view

* widowiska muzycznego “Od Opola do San Remo”

Widowiskiem muzycznym „Od Opola do San Remo” – 12 i 13 października 2019 r. Teatr Muzyczny w Lublinie oficjalnie zainaugurował nowy sezon artystyczny 2019/20. Zabraliśmy widzów w niezwykłą muzyczną podróż – podróż sentymentalną, gdzie przebój goni przebój. Dla wielu uczestników wydarzenia był to powrót do młodości, przywołanie dawnych czasów… „Od Opola do San Remo” to przekrój hitów, które wykonywali znani i do dziś uwielbiani artyści tacy jak: Maryla Rodowicz, Anna Jantar, Anna German, Danuta Rinn, Jerzy Połomski, Andrzej Rosiewicz, Zbigniew Wodecki, Demis Roussos, Drupi, zespoły: 2 plus 1 oraz Boney M. Gwiazdą tych dwóch widowisk był znakomity artysta Grzegorz Wilk

* spektaklu baletowego “Czajkowski – Taniec Miłości”

„Czajkowski – Taniec Miłości” to obłędny taniec klasyczny z ekspresją tańca nowoczesnego i wspaniałą muzyką Piotra Czajkowskiego. Spektakl tańcem opowiada historię życia wybitnego kompozytora Piotra Czajkowskiego, przez co w szczególny sposób działa na wyobraźnie widza. „Czajkowski – Taniec Miłości” składa się z dwóch części. W pierwszej widzowie uczestniczą w lekcji baletu, poznają technikę tańca klasycznego. Lekcja baletu jest odniesieniem do drugiej części spektaklu…

Link: https://www.facebook.com/tmlublin/videos/1078639665842269/

* w całości widowisko familijne “Bajkolandia” premiera facebookowa – 29 marca 2020 r. godz. 12:00

“Bajkolandia” to niezwykle barwne, rozśpiewane i roztańczone widowisko muzyczne, z udziałem solistów, chóru, baletu oraz orkiestry. W ich wykonaniu będzie można usłyszeć i zobaczyć m.in. największe hity muzyki filmowej. W programie widowiska oczywiście nie zabrakło przebojów z naszego bajkowego repertuaru. “Bajkolandia” bo to jedyna i niepowtarzalna okazja, aby ujrzeć razem na scenie bohaterów filmów, którzy podbili serca dziecięcej i dorosłej widowni. Bajkolandia to moc wrażeń, niezapomnianych przeżyć i wspaniała zabawa!

Link: https://www.facebook.com/tmlublin/videos/4204579112889460/

* Musical “Ania z Zielonego Wzgórza” to kolejna nasza propozycja familijna, która prezentujemy w trzech częściach. Premiera facebookowa pierwszej części odbyła się 5 kwietnia 2020 r, o godz. 12:00

Musical „Ania z Zielonego Wzgórza” w reżyserii Mirosława Siedlera, z muzyką Zbigniewa Karneckiego, przez wiele lat był z powodzeniem grany w teatrach muzycznych w Polsce. Nic dziwnego, bo ma wiele zalet: wspaniałą muzykę, teksty, przy których można się wzruszyć i pośmiać”. Opowieść Lucy Maud Montgomery o rudowłosej Ani Shirley to światowy bestseller, jedna z najchętniej czytanych lektur szkolnych.

Kolejne pokazy “Ani z Zielonego Wzgórza” zaplanowane zostały na 12 i 19 kwietnia.

Link: https://www.facebook.com/tmlublin/videos/557115154921834/

* 7 kwietnia ruszyła z kolejna akcja –   “Bajki Czytajki”. Artyści specjalnie dla Milusińskich czytają swoje ulubione bajki, wiersze i opowiadania. Pierwszą zaprezentowaną bajką był “Kopciuszek” – bajkę przeczytał solista Jakub Gąska.

Link: https://www.facebook.com/tmlublin/videos/251774515960271/

W najbliższym czasie zaprezentowane zostaną kolejne fragmenty widowiska muzycznego “Od Opola do San Remo”, drugi akt “Ani z Zielonego Wzgórza” – 12 kwietnia, godz. 12:00, oraz bajki czytane przez solistę Andrzeja Witlewskiego.

Materiały Teatr Muzyczny w Lublinie

Zostaw komentarz