fbpx

Teledysk ACK Chatki Żaka

10 kwietnia 2020
994 Wyświetleń

To niezwykłe przedsięwzięcie. Ekipa ACK UMCS Chatka Żaka przygotowała projekt #RazemByć Akademickiego, którego efektem jest teledysk –  nowa odsłona utworu Zbigniewa Wodeckiego, “Nauczymy się żyć obok siebie” w aranżacji Tomasza Momota. 

– Od ponad pół wieku Chatka Żaka to miejsce, gdzie wspólnie tworzymy kulturę studencką. Jak powiedział Lew Tołstoj: Muzyka jest stenografią uczuć, dlatego też postanowiliśmy w tym trudnym czasie izolacji wysłać naszym studentom i mieszkańcom Lublina wyjątkowe dźwięki i słowa. Czujemy, że przesłanie tego wzruszającego utworu jest bardzo aktualne, szczególnie w okresie kwarantanny. Umiemy żyć obok zła. Nie widzieć krzywd ani łez, ani biedy. Tysiące spraw każdy ma. A przecież nikt czasu nie da na kredyt. Wierzymy, że właśnie tak powinniśmy wykorzystywać dany nam czas i jako jednostka kulturalna tworzyć to, co pozwoli ludziom choć na chwilę oderwać się od rzeczywistości i skłoni do refleksji nad relacjami z drugim człowiekiem. Uważamy, że utwór Zbigniewa Wodeckiego ma potężną moc i dotrze do serc odbiorców. Ziemia jest globalną wioską. Tym bardziej więc się uda nam! – mówi pomysłodawczyni projektu, wicedyrektor ACK UMCS Chatka Żaka Izabela Pastuszko.

Projekt został zrealizowany przez zespół ACK UMCS Chatka Żaka we współpracy z artystami z Instytutu Muzyki Wydziału Artystycznego UMCS oraz Chórem Akademickim UMCS im. Jadwigi Czerwińskiej.

W teledysku zaśpiewała Natalii Wilk oraz studenci – chórzyści pod dyrekcją Urszuli Bobryk i przy współpracy Mileny Wnuk. Zagrali: na pianinie Tomasz Momot, flecie Milena Wnuk, tamburynie Julia Małyska i grzechotce Martyna Tudryn. Nad koncepcją filmową i nagraniem czuwali Magdalena Markiewicz i Maciej Lachowicz, a nad realizacją dźwięku – Włodzimierz Surdacki. Projekt wsparła Fundacja im. Zbigniewa Wodeckiego.

YouTube – https://www.youtube.com/watch?v=UOfGcYLofSw&feature=youtu.be
Facebook: https://www.facebook.com/ack.umcs.chatkazaka/posts/2981394825217117

Materiał ACK Chatka Żaka

Zostaw komentarz