fbpx

Finisaż wystawy „Adam Setkowicz – niezwykły artysta (nie)zwykłych dzieł”

1 marca 2023
367 Wyświetleń

3 marca br., piątek, o godz. 18:00 w gmachu Biblioteki Głównej UMCS, przy ul. Radziszewskiego 11, Lublin odbędzie się finisaż wystawy pn. „Adam Setkowicz – niezwykły artysta (nie)zwykłych dzieł”. Organizatorami są Muzeum UMCS oraz Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe „Węglin Północny” w Lublinie.

Adamowi Setkowiczowi był artystą i malarzem z Krakowa z przełomu XIX i XX wieku, grafikiem, projektantem kart pocztowych, okładek i ilustracji. Ekspozycję zorganizowano z prywatnych zbiorów Benka Homziuka, lubelskiego rysownika i animatora kultury. Prezentuje ona kilkanaście obrazów olejnych i akwareli, rysunki, projekty, kilkaset kart pocztowych i inne unikatowe dokumenty Setkowicza oraz w niewielkim stopniu dorobek twórczy bliskiej artyście osoby, Ludmiły Miodońskiej – w początkowym okresie jego uczennicy, a później współpracownicy. Atrakcją wystawy jest również zbiór kilkunastu przestrzennych makiet, które powstały na podstawie obrazów artysty, a przygotowane zostały na wystawę w Muzeum Krakowa w 2020 roku.

Wieczór uatrakcyjnią: program kabaretowy pn. „Walka wewnętrzna w kobiecie” w wykonaniu aktorów Amatorskiego Teatru Towarzyskiego oraz występ młodzieży polskiej z Białorusi.

Zostaw komentarz