fbpx

Fotografie uczniów lubelskiego „Plastyka” w Galerii Ratusz

6 kwietnia 2023
365 Wyświetleń

W Galerii Ratusz można oglądać wystawę fotografii, których autorami są uczniowie Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie. Eksponowane prace prezentują zarówno tematykę realizowaną podczas szkolnych zajęć, jak i indywidualne zainteresowania młodzieży.

Uczniowie lubelskiego „Plastyka” zgłębiają tajniki fotografii w czasie lekcji specjalności zawodowej „fotografia artystyczna”. Prace składające się na wystawę zrealizowane zostały pod artystyczną opieką Małgorzaty Kierczuk-Macieszko i Krzysztofa Wereńskiego. Ekspozycję prac w Galerii Ratusz przy pl. Łokietka 1 można zwiedzać do 28 kwietnia, od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30.

Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. C. K. Norwida w Lublinie zapewnia młodym ludziom odpowiednie warunki do rozwoju talentów, dzięki dobrze wyposażonym pracowniom specjalistycznym oraz wykształconej kadrze pedagogicznej. Placówka daje szansę zdobycia wysokich kwalifikacji na takich specjalnościach, jak: projektowanie graficzne, aranżacja przestrzeni, tkanina artystyczna, techniki rzeźbiarskie, a także na zajęciach z podstaw fotografii i filmu. Świadczą o tym zdobywane przez uczniów nagrody, medale i wyróżnienia. Młodzież z PLSP bierze udział w ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursach, rywalizując z uczniami czy studentami szkół plastycznych z całej Polski, a także z uznanych ośrodków europejskich, m.in. z Czech i Litwy.

foto Biuro prasowe UM Lublin

Zostaw komentarz