fbpx

Free2Move Lease

22 listopada 2018
1 271 Wyświetleń

Podczas 10. Ogólnopolskich Targów Motoryzacyjnych i Biznesowych Fleet Market, które odbyły się 21 listopada w Warszawie, zadebiutowały nowe innowacyjne usługi, należącej do Groupe PSA, marki Free2Move.
W pierwszej kolejności marka Free2Move wprowadza na rynku polskim usługi skierowane do klientów biznesowych – nowoczesne rozwiązania finansowe dla floty Free2Move Lease oraz kompleksową usługę telematyczną Connect Fleet.

Free2Move Lease to usługa realizowana wspólnie z siostrzaną firmą – Banque PSA Finance. Oferta będzie oparta o leasing operacyjny z niską ratą miesięczną oraz dodatkowe usługi zapewniające mobilność floty klientów, tj. usługę serwisową, pełne ubezpieczenie, Assistance, samochód zastępczy, karty paliwowe, raportowanie oraz wspomniana już usługa telematyczna (Connect Fleet). Finalna oferta będzie dopasowana do potrzeb klienta, który ostatecznie zdecyduje o kształcie i zakresie usługi mobilności Free2Move Lease.

Free2Move Lease skierowany jest przede wszystkim do większych flot, oraz średnich i małych firm ceniących sobie mobilność i komfort związany z obsługą samochodów.

W przyszłości oferta Free2Move Lease będzie rozszerzana o kolejne usługi.

Connect Fleet to usługa telematyczna do zarządzania flotą. To rozwiązanie jest szeroko znane w segmencie ciągników siodłowych, ale coraz częściej znajduje zastosowanie w samochodach osobowych i dostawczych. Całość oparta jest na modułach BTA instalowanych już na etapie produkcji samochodów. Zatem w przeciwieństwie do szerokiej oferty tego typu usług, oferta Groupe PSA gwarantuje samochody fabrycznie przygotowane do działania. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie ma konieczności instalowania akcesoryjnych modułów, a co za tym idzie ponoszenia dodatkowych kosztów, straty czasu oraz ryzyka utraty gwarancji producenta.

Również przy wymianie floty, nie ma konieczności przekładania ich do nowych samochodów. Jednocześnie moduły BTA są objęte fabryczną gwarancją i będąc podłączone do magistrali CAN, przesyłają precyzyjne dane online do dedykowanej platformy. Sama platforma jest prosta w obsłudze i już po jednym około dwugodzinnym szkoleniu osoba zarządzająca flotą może zacząć z niej aktywnie korzystać.

Projektując tę usługę nie zapomniano o zróżnicowanych potrzebach klientów. Przykładowo, jeśli firma korzysta już z jakiejś platformy do zarządzania flotą i chciałaby tylko podpiąć do niej nowe samochody z gamy Groupe PSA, to może wybrać opcję samego przesyłu danych.

Przewidziany został również wariant, gdzie firma chce korzystać z platformy Groupe PSA, ale w swojej flocie posiada też samochody innych marek. W tym celu możliwe jest zainstalowanie w nich homologowanego przez Groupe PSA, akcesoryjnego modułu, który prześle dane do platformy online Groupe PSA (Materiały Peugeot)

Zostaw komentarz