fbpx

Hirek Wrona gościem wirtualnego spotkania na UMCS

18 listopada 2020
635 Wyświetleń

W listopadzie w Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie rozpoczęła się trzecia edycja niepowtarzalnych spotkań z cyklu  #meetup_UMCSxSantander, podczas których znane i powszechnie cenione osobistości ze świata mediów, sportu oraz internetu występują z inspirującymi prelekcjami.

Już w najbliższy czwartek, 19 listopada gościem spotkania na fanpage’u UMCS-u będzie Hirek Wrona – absolwent Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, znany dziennikarz telewizyjny i radiowy.

Hirek Wrona to również niezależny krytyk i publicysta, DJ, DVJ, producent i reżyser wydarzeń artystycznych oraz koncertów. Specjalizuje się w muzyce popularnej, popkulturze i mediach. W latach 1980-1981 współpracował ze Studenckim Radiem Centrum oraz Polskim Radiem w Rzeszowie, zaś od 1985 do 2020 roku z Programem III Polskiego Radia. Autor i współpracownik m.in. takich audycji jak „Radiomann”, „Radio Clash” czy „Między dniem a snem”. Znany z prowadzenia w latach 1991-2006 (wraz z Markiem Sierockim) bloku muzycznego w emitowanym w TVP1 „Teleekspresie”. W latach 2001-2004 współtworzył i prowadził koncerty Hip-hop Opole, zaś w latach 2002-2004 był reżyserem i prowadzącym galę Fryderyków. W 2005 roku dołączył do Amnesty International.

Hirek Wrona jest laureatem Dorocznej Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za kampanię „Bądź świadomy” prowadzoną w 2012 roku. Od 2016 roku jest wykładowcą przedmiotów związanych z dziennikarstwem muzycznym w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego, od 2018 zaś współpracuje ze stacją Polsat Sport, w której opowiada o muzyce w piłce nożnej.

W trakcie spotkania Hirek Wrona odpowie na przewrotne pytanie: „Dlaczego nie zostałem dziennikarzem muzycznym?”.

Streaming live rozpocznie się na profilu UMCS na facebooku już w najbliższy czwartek – 19 listopada o godzinie 17:00. W trakcie wykładu będzie możliwość zadawania pytań.

Źródło: Rzecznik Prasowy UMCS

Zostaw komentarz