fbpx

Irena Szumlak kończy 30-letnią pracę na stanowisku Skarbnika Miasta Lublin

18 listopada 2020
690 Wyświetleń

Po 30-stu latach pracy dla samorządu Miasta Lublin, Pani Irena Szumlak kończy swoją misję na stanowisku Skarbnika Miasta, przechodząc na emeryturę.  Na najbliższej Sesji Rady Miasta Lublin, Prezydent Krzysztof Żuk przedłoży Radzie Miasta wniosek i projekt uchwał związanych ze zmianą na tym stanowisku.

– W ciągu 30 lat nasz Lublin zmienił się nie do poznania i dzisiaj znajduje się w pierwszej lidze polskich miast. To efekt pracy wielu ludzi, którym jestem wdzięczny. Ale ogromna część tego sukcesu to zasługa Pani Skarbnik Ireny Szumlak. Z całego serca dziękuję za ponad 30-letnią służbę na rzecz naszego Miasta. Ta współpraca to był dla mnie ogromny zaszczyt  mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Pani Irena Szumlak została powołana na stanowisko Skarbnika Miasta Lublin 20 grudnia 1990 roku. Od ponad 45 lat związana jest z finansami publicznymi w administracji rządowej i samorządowej. Uczestniczy w pracach Komisji ds. Finansów Publicznych Unii Metropolii Polskich i Związku Miast Polskich. Współpracuje ze Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce, z Wyższą Szkołą Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie oraz z Wyższą Szkołą Ekonomii i Innowacji w Lublinie. W Rankingu „Skarbnik Samorządu” organizowanym przez Redakcję Dziennika Gazety Prawnej, w kategorii Miasta powyżej 100 tys. mieszkańców, znalazła się wśród najlepszych Skarbników w kraju zajmując dwukrotnie II i raz III miejsce (w 2018, 2019 i 2020 roku). W 2004 roku uhonorowana przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Złotym Krzyżem Zasługi” i Złotą Odznaką „Zasłużony w Rozwoju Stowarzyszenia Księgowych w Polsce”, w 2010 roku z okazji 20-lecia Unii Metropolii Polskich – „Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski”, a w 2013 odznaczona „Złotym Medalem za Długoletnią Służbę”. W 2017 roku otrzymała Medal 700-lecia Miasta Lublin.

– Kończąc 30-letnią pracę dla Samorządu Miasta Lublin serdecznie dziękuję za ten wspólny, pasjonujący czas. Był on niezwykłym okresem wytężonej i owocnej pracy. Jestem przekonana, że z wielu efektów naszej pracy możemy być dumni oraz że przyniosą one wymierne korzyści Mieszkańcom Lublina. Praca na rzecz Lublina przez tak długi czas była dla mnie ogromnym wyróżnieniem i honorem  mówi Irena Szumlak, Skarbnik Miasta Lublin.

Łączna wysokość dochodów budżetowych osiągnięta w latach 1991-2020, w czasie pracy Pani Ireny Szumlak na stanowisku Skarbnika Miasta, to 30 mld 891 mln zł. Pierwszy budżet miliardowy Miasto Lublin zrealizowało w 2007 roku. Budżet dwu miliardowy zrealizowano 10 lat później, w 2017 roku. W okresie unijnego finansowania przypadającego od roku 2004 Lublinowi udało się pozyskać 2 mld 250 mln zł dotacji europejskich. Wysokość wydatków budżetowych w latach 1991-2020 to 32 mld 465 mln zł (ponad 26,3 mld zł stanowią wydatki bieżące, ponad 6,1 mld zł to wydatki inwestycyjne). Od roku 2004, dzięki środkom z Unii Europejskiej, Lublin zrealizował bądź jest w fazie realizacji blisko 100 projektów za kwotę przekraczającą 3 mld zł. Wartość mienia samorządowego wytworzonego podczas 30-letniej kadencji Skarbnik Ireny Szumlak wyniesie na koniec 2020 roku ok. 6,5 mld zł. Od roku 1991, w przeliczeniu na jednego mieszkańca naszego miasta, Lublin wydał średnio ponad 92 tys. zł, w tym ponad 17 750 zł na wydatki inwestycyjne w zakresie podnoszenia jakości życia mieszkańców.

Źródło: Biuro Prasowe UM Lublin

Zostaw komentarz