fbpx
WAŻNE
IKEA inwestuje pół miliarda złotych (20 lutego, 2024 4:43 pm)
LPEC podsumowuje rok 2023. (20 lutego, 2024 4:38 pm)
Ile kosztuje wynajęcie billboardu w Lublinie? (30 stycznia, 2024 11:30 pm)
Lublin – mieszkania na sprzedaż (16 stycznia, 2024 7:09 pm)
Wyjątkowy Jarmark na Rybnej (15 grudnia, 2023 3:38 pm)

Hotel dla zwierząt domowych właścicieli chorych na Covid-19 lub objętych kwarantanną

23 października 2020
679 Wyświetleń

Wiele osób chorujących na Covid-19 lub objętych kwarantanną nie ma możliwości zapewnienia opieki swoim zwierzętom domowym. Dlatego Miasto Lublin pomoże mieszkańcom i ich osamotnionym pupilom, opłacając pobyt zwierząt w hotelu Lubelskiego Centrum Małych Zwierząt.

– Wraz ze wzrostem ilości chorych przybywa zwierząt potrzebujących nawet najbardziej podstawowej opieki. Mając na uwadze ten narastający problem, Miasto Lublin już w kwietniu podpisało umowę z Lubelskim Centrum Małych Zwierząt na hotelowanie naszych podopiecznych i zabezpieczyło środki na jej realizacjęLiczymy jednak na rozsądek mieszkańców i w pierwszej kolejności szukanie wsparcia u rodziny i sąsiadów, by wesprzeć tych najbardziej potrzebujących i oszczędzić zwierzętom stresu przeprowadzki – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Dzięki tej umowie, osoby chore na Covid-19 lub objęte kwarantanną, mogą bezpłatnie oddać pupila do hotelu Lubelskiego Centrum Małych Zwierząt, na czas potrzebny im do powrotu do zdrowia lub zakończenia kwarantanny. Dotyczy to mieszkańców Lublina, którzy nie mogą zapewnić opieki zwierzętom w żaden inny sposób. Aby skorzystać z opłaconego przez Miasto Lublin pobytu w hotelu należy skontaktować się ze Strażą Miejską. Po każdorazowej weryfikacji sytuacji przez funkcjonariuszy, zabiorą oni zwierzaka od właściciela i zawiozą do LCMZ. Wszystko odbywa się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa epidemicznego, bez bezpośredniego kontaktu z chorym.

Drzwi LCMZ otwarte są nie tylko dla kotów i psów. Z opieki skorzystać mogą także gady, gryzonie, czy inne zwierzaki domowe. Zwierzęta wymagające specjalistycznej diety lub przyjmujące leki również są mile widziane.

Źródło: Biuro Prasowe w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin

Foto: De an Sun/ Unsplash.com

Zostaw komentarz