fbpx

#ratuJEMYgastro

23 października 2020
809 Wyświetleń

W Lublinie startuje akcja społeczna #ratuJEMYgastro. Jej inicjatorem jest lubelska branża gastronomiczna wspierana przez Miasto Lublin. Akcja ma charakter kampanii promocyjno-informacyjnej prowadzonej w przestrzeni miasta i w mediach społecznościowych.

– Ograniczenia w prowadzeniu działalności gastronomicznej związane z epidemią COVID-19 postawiły lubelskich gastronomów w bardzo trudnym położeniu, a za każdym lokalem stoją ludzie, mieszkańcy Lublina: rodziny właścicieli, managerów, kucharzy, kelnerów, dostawców, a także lokalnych producentów żywności. Miejsca, które tworzą wyjątkowy charakter Lublina – Miasta Inspiracji, bez wsparcia mieszkańców, którzy w tym trudnym czasie będą korzystać z oferty lokali, mogą nie przetrwać. Lubelscy gastronauci są częścią życia mieszkańców, co udowodnili podczas akcji #wzywamyposiłki, solidarnie pomagając służbom medycznym. Teraz to oni potrzebują naszej pomocy – mówi Beata Stepaniuk-Kusmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Celem akcji #ratuJEMYgastro jest zachęcenie mieszkańców do korzystania z oferty lubelskich lokali gastronomicznych, z usług na dowóz czy z odbiorem osobistym. Akcja ma również uświadomić mieszkańcom, że mimo trudnej sytuacji, lubelska branża gastronomiczna jest bezpieczna i ma wiele do zaoferowania.

– Dlaczego ratuJEMY gastro w Lublinie? Bo tu żyJEMY, tu pracuJEMY i jak pokazują te gry słowne – zupełnie na serio wszystkie aspekty życia sprowadzają się do tego, że razem JEMY! – mówi Izabela Kozłowska-Dechnik, właścicielka Restauracji Żydowskiej Mandragora i Słodkiej – Piekarni, Kawiarni, Cukierni.

Akcję od etapu przygotowań wspiera Miasto Lublin. Od dzisiaj (piątek, 23 października) w komunikacji internetowej, a od listopada w przestrzeni miasta #ratuJEMYgastro będzie zachęcać mieszkańców do pomocy dla lubelskiej gastronomii i solidarności z branżą. Informacje o działaniach znajdziemy na billboardach, słupach ogłoszeniowych, ekspozytorach czy w środkach komunikacji miejskiej. Akcję od strony organizacyjnej koordynuje Lokalna Organizacja Turystyczna Metropolia Lublin, która jest platformą współpracy miasta i szeroko rozumianej branży turystycznej, w tym gastronomicznej.

Chętne lokale gastronomiczne mogą zgłaszać się do udziału w akcji na każdym etapie jej trwania poprzez formularz dostępny na stronie: ratujemygastro.pl. Każdy z przystępujących podmiotów zobowiązuje się do przestrzegania określonych zasad, w tym przede wszystkim tych związanych z bezpieczeństwem w czasie pandemii. Na ten moment udział w akcji zadeklarowało około 50 restauracji.

W przestrzeni internetu inicjatywę można wspierać poprzez media społecznościowe: Facebook oraz Instagram

Źródło: Urząd Miasta Lublin

Zostaw komentarz