fbpx

IKEA Lublin odkupuje używane meble

25 listopada 2021
1 215 Wyświetleń

IKEA Lublin wprowadza nową usługę odkupu używanych mebli IKEA „Oddaj i zyskaj”. Marka, która od wielu lat wspiera Polaków w zrównoważonym życiu, zachęca do bardziej świadomej konsumpcji. Usługa jest dostępna od 22 listopada.

– Znacząca większość konsumentów i konsumentek, także w Polsce, oczekuje wsparcia od biznesu w podejmowaniu na co dzień bardziej przyjaznych dla planety działań. Jedną z najważniejszych barier, powstrzymujących ich od tego jest przekonanie, że zrównoważone życie jest zbyt drogie. Z drugiej strony to, co motywuje nas do eko-zachowań, to przede wszystkim oszczędność. Na tegoroczny Black Friday postanowiliśmy więc uruchomić usługę „Oddaj i Zyskaj”, która wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom

mówi Agata Czachórska, Dyrektorka ds. Zrównoważonego Rozwoju w IKEA Retail w Polsce.

Używane meble IKEA, nie starsze niż pięcioletnie, można przywieźć do sklepu i odsprzedać w Dziale Obsługi Klienta. Przed wizytą w sklepie należy odwiedzić stronę internetową www.IKEA.pl/oddajizyskaj, aby otrzymać wycenę mebla, odpowiadając krok po kroku na pytania, m.in. o jego rodzaj i stan. Po akceptacji wyceny, należy przyjechać z meblem do sklepu IKEA, gdzie w Dziale Obsługi Klienta mebel zostaje sprawdzony pod kątem zgodności z wcześniej złożoną ofertą. Za mebel otrzymuje się kartę refundacyjną na zakupy w sklepie oraz na IKEA.pl, a używane produkty trafiają do działu circular hub, gdzie można je kupić po okazyjnej cenie.

– W ten sposób niepotrzebne już klientom meble zyskują szansę na nowy dom i życie. Wspólnie dokładamy cegiełkę do ograniczania zużycia zasobów naturalnych. Zyskują klientki i klienci oraz planeta

dodaje Agata Czachórska.

IKEA od lat działa w oparciu o zasady zrównoważonego rozwoju i dąży do tego, żeby stawać się firmą coraz bardziej przyjazną dla planety i ludzi m.in. prowadząc działania mające na celu maksymalne wykorzystanie produktów wyposażenia domu, poprzez ich odnawianie, dawanie szansy na „drugie życie”, ponowne użycie komponentów czy recykling materiałów. Firma do 2030 roku stanie się biznesem w pełni cyrkularnym oraz pozytywnie oddziałującym na klimat. W swoich produktach będzie wykorzystywać jedynie materiały odnawialne i ponownie przetworzone.

Więcej: www.IKEA.pl/oddajizyskaj

/artykuł zewnętrzny/

Zostaw komentarz