fbpx

Imperium J.K. Rowling

29 listopada 2021
521 Wyświetleń

Maja Staniszewska, gość “Bitwy o kulturę”, w rozmowie z Łukaszem Drewniakiem podejmą temat twórczości J.K. Rowling. Spotkanie odbędzie się 30 listopada (wtorek), o godz. 18.00 w Teatrze Starym w Lublinie.

Dyskusja rozegra się wokół powstania i bieżącej recepcji cyklu twórczości autorki Harry’ego Pottera. Analizie poddane zostaną: pozycja serii w świecie literatury młodzieżowej i dorosłej, film i losy najważniejszych aktorów, Potter na stosie w Polsce – dlaczego stał się pozycją niewygodną dla polskiego kościoła, mimo że w Hogwarcie obchodzi się Boże Narodzenie. Wielowymiarową postacią jest sama J.K. Rowling: pisze kryminały, pracuje w teatrze, jest bizneswoman. Postawiono ją pod pręgierzem w Internecie za walkę z polityczną poprawnością.

Maja Staniszewska jest dziennikarką magazynu “Wysokie Obcasy Extra”, wcześniej współtworzyła dział Kultura dziennika “Metro”. Odkąd w stanowczo zbyt młodym wieku obejrzała “Milczenie owiec” postanowiła, że będzie pisać o filmach i książkach oraz ich twórcach. Postanowienia udaje się jej dotrzymywać.

Wydarzenie transmitowane online na stronie (zakładka “Na żywo”) oraz Facebooku Teatru Starego.

foto Teatr Stary w Lublinie

Zostaw komentarz