fbpx

Akcja pomocowa Warsztatów Kultury

29 listopada 2021
540 Wyświetleń

Pracownia Sztuczka przygotowała akcję LAS Christmas, działania o nieco innym charakterze niż w roku ubiegłym. Wynikające z potrzeby serca. Będzie to próba zrobienia czegokolwiek, co mogłoby pomóc, a właściwie pomóc pomagać. W pierwszym zamierzeniu LAS Christmas miało ratować drzewa, jednak okazało się, że wśród tych drzew błądzą ludzie – głodni i wychłodzeni. Właśnie spadł pierwszy śnieg, który zamiast cieszyć – przeraża.

Organizatorzy zachęcają do włączenia się w akcję, szczególnie osoby, które czują strach, frustrację, złość i niezgodę, a którym wydaje się, że nic nie mogą zrobić. Sytuacje i informacje, z którymi się spotykamy, przerastają nawet dorosłych. Dzieci natomiast wszystko to wychwytują i przerabiają na swój sposób. Dlatego wśród zaplanowanych wydarzeń znalazły się zajęcia przygotowane specjalnie dla nich, pozwalające przynajmniej w pewnym stopniu zrozumieć to, co się dzieje.

Cykl spotkań w Centrum Kultury obejmuje m.in. pisanie Listów nie do Mikołaja oraz rozmowę o tym, kim są uchodźcy i dlaczego ich sytuacja życiowa jest trudna. W programie znajdzie się też szereg rodzinnych warsztatów, podczas których wspólnie będzie można wykonać m.in. ozdoby choinkowe origaminaturalne stroiki świąteczne, a także upiec pierniczki.

Ponadto od 1 do 18 grudnia będzie trwać specjalny kiermasz świąteczny na rzecz pomocy Uchodźcom. Przedmioty pochodzące z kiermaszu zostaną zlicytowane, a zebrane środki przekazane organizacjom pomocowym.

Więcej: tutaj

foto Warsztaty Kultury w Lublinie

Zostaw komentarz