fbpx

Minimalizm w ekstremalnej postaci – BLACK BADGE GHOST debiutuje w Polsce

26 listopada 2021
1 028 Wyświetleń

Nowy Rolls-Royce Black Badge Ghost zadebiutował w Polsce. Członkowie warszawskiej socjety jako pierwsi mogli podziwiać model podczas wieczornej ekskluzywnej prezentacji dla klientów. Zaprezentowana została jego mroczna minimalistyczna stylistyka, a także układ napędowy i podwozie przeprojektowane w taki sposób, by zapewnić jeszcze bardziej dynamiczną jazdę.

Oferta Rolls-Royce Motor Cars od dawna przyciąga uwagę klientów chcących na nowo wyznaczać granice – mężczyzn i kobiet, którzy odnieśli sukces, łamiąc zasady, podejmując ryzyko i nie zważając na utarte konwencje. W obecnej dekadzie właśnie ta grupa klientów chce korzystać z produktów luksusowych, ale na własnych zasadach, dzięki czemu tworzy nowe kody i symbole luksusu, które odzwierciedlają ich preferencje. Wybierane przez nich produkty są utrzymane w mroczniejszej estetyce, mają bardziej wyrazisty charakter i wyróżniają się odważnym wzornictwem. Tak samo dzieje się w przypadku produktów marki Rolls-Royce.

Wśród klientów zainteresowanych modelem Ghost – do których przemawia minimalistyczna estetyka i wykonanie – znajdują się również tacy, którzy szukają bardziej wyrazistej wersji tego samochodu.

Marka odpowiedziała na ich potrzeby oferując nową paletę kolorów, przykuwające wzrok, zaawansowane technologicznie wykończenia powierzchni i jeszcze mocniejsze doświadczenia z jazdy, zachowując jednocześnie ważną dla tej grupy kwintesencję marki Rolls-Royce. Black Badge Ghost to mroczna strona stylistyki „Post Opulence”: minimalizm w ekstremalnej postaci.

Klienci mają do wyboru 44 tysiące zaprojektowanych przez markę kolorów, ale mogą też stworzyć własny, jedyny w swoim rodzaju odcień w ramach oferty Bespoke. Warto przy tym podkreślić, że większość osób, które zamówiły mroczne alter ego modelu Ghost zdecydowało się na flagową czerń. Aby stworzyć najgłębszy w branży motoryzacyjnej odcień czerni, 100 funtów (45 kg) farby zostaje rozpylone na naładowanej elektrostatycznie powierzchni białej karoserii, która jest następnie suszona w piecu. Potem nadwozie zostaje pokryte dwoma warstwami bezbarwnego podkładu, a później ręcznie wyszlifowane przez zespół czterech rzemieślników, aby osiągnąć efekt błyszczącego wykończenia czerni fortepianowej, z którego słynie marka.

Znaki rozpoznawcze samochodów Rolls-Royce, takie jak polerowana figurka Spirit Ecstasy i grill Panteon, zostały zmienione. Detale nie są po prostu lakierowane. W tradycyjnym procesie chromowania wykorzystano bowiem bardzo specjalistyczny elektrolit chromu, którym pokrywane jest podłoże ze stali nierdzewnej, aby uzyskać efekt ciemnego wykończenia. Warstwa chromu ma zaledwie jeden mikrometr grubości, czyli około jednej setnej szerokości ludzkiego włosa.

Aby stworzyć we wnętrzu jedyną w swoim rodzaju atmosferę, projektanci wykorzystali w nim niezwykle zaawansowane technologicznie materiały i zadbali o ich perfekcyjne wykończenie, które nie tylko podkreśla nowatorską mechaniczną konstrukcję modelu Black Badge Ghost, ale także idealnie wpisuje się w filozofię ego post-wystawnej estetyki, której znaki szczególne to nie przesada i nadmiar, ale autentyczność i dobór szlachetnych materiałów.

Inżynierowie stworzyli energiczną maszynę, która współgra z wyglądem modelu Black Badge Ghost i to bez uszczerbku dla niezrównanych właściwości jezdnych i doskonałej akustyki, z których słyną pojazdy marki.

Podwójnie doładowany silnik Rolls-Royce’a o pojemności 6,75 litra jest w zupełności wystarczający. Kultowa jednostka została jednak na nowo zestrojona, aby uzyskać dodatkowe 29 koni mechanicznych, co znaczy, że ma obecnie imponującą moc 600 KM. Wrażenie płynnej zmiany przełożeń zostało spotęgowane, bo moment obrotowy wzrósł o 50 Nm i obecnie wynosi 900 Nm.

Polscy klienci niesamowicie pozytywnie przyjęli nową wersję Ghosta. Black Badge Ghost jest najbardziej zaawansowanym modelem z serii Black Badge i z pewnością przyciągnie do siebie młodszych, odważnych klientów oraz przyczyni się do zwiększenia liczby samochodów na polskich drogach – podkreślił Piotr Fus z Rolls-Royce Motor Cars Warszawa, który był gospodarzem polskiej premier.

Black Badge Wraith zapewnił naszym klientom najbardziej responsywnego Rolls-Royce’a w historii. Potem osoby te poszukiwały takich doświadczeń w modelach Dawn i Cullinan” powiedział Frank Tiemann, Head of Corporate Communications Central and Eastern Europe, Rolls-Royce Motor Cars, i dodał “Teraz nadszedł czas, aby sprezentować im najczystsze wcielenie ducha Black Badge – model Rolls-Royce Black Badge Ghost – dodał Piotr Fus.

Zostaw komentarz