fbpx
Aleje Racławickie

Informacje drogowe: Al. Racławickie i al. Długosza, ul. Diamentowa

25 czerwca 2020
1 186 Wyświetleń

We wtorek (30 czerwca) zamknięta dla ruchu zostanie Al. Długosza od Al. Racławickich do wjazdu do Państwowych Szkół Budownictwa i Geodezji. Podczas zamknięcia na wyłączonym z ruchu fragmencie Al. Racławickich i skrzyżowaniu z Al. Długosza odbywała się będzie budowa nowej jezdni.

Objazd od strony ul. Leszczyńskiego poprowadzony zostanie przez ul. Popiełuszki i Poniatowskiego. Dostępny będzie skręt z ul. Popiełuszki w obie strony w ul. Poniatowskiego, jednak należy pamiętać, że na ul. Poniatowskiego także prowadzone są prace. Bez zmian pozostanie ruch na skrzyżowaniu ul. Łopacińskiego i Al. Racławickich, jednak kierowcy jadący w stronę Czechowa powinni kierować się przez ul. Poniatowskiego. Jeśli to możliwe, poza ruchem lokalnym prosimy kierowców o wybieranie tras alternatywnych. Możliwe jest skorzystanie z al. Solidarności, al. Mazowieckiego i ul. Bohaterów Monte Casino.
Ruch pieszych będzie się odbywał po dotychczasowych chodnikach, należy liczyć się jednak z występowaniem zawężeń spowodowanym pracami i składowaniem materiałów budowlanych. Przejścia dla pieszych na wylocie ul. Poniatowskiego i przez Al. Racławickie przy al. Długosza nadal nie będą funkcjonować. Przejście przez al. Długosza zostanie przesunięte wgłąb ulicy, poza zakres robót.

Informacje o zmianach w komunikacji miejskiej znajdą się na stronie ztm.lublin.eu i na przystankach. Dalej funkcjonował będzie przystanek naprzeciwko KUL po stronie Ogrodu Saskiego, zastępujący przystanek KUL 03.

Ponadto w poniedziałek (29 czerwca) według informacji przekazanych przez wykonawcę zmieni się organizacja ruchu na ul. Diamentowej w rejonie wiaduktu kolejowego. Jezdnia od ul. Jana Pawła II zostanie zamknięta, a ruch będzie odbywał się dwukierunkowo drugą jezdnią. Następnie od 13 lipca nastąpi odwrócenie sytuacji: jezdnia od ul. Wrotkowskiej zostanie zamknięta, a ruch przekierowany na drugą jezdnię. Taka organizacja ruchu ma potrwać do 27 lipca.

Czytaj też: Sprawdź gdzie głosujesz

Zostaw komentarz