fbpx
informacje drogowe poziom

Informacje drogowe – Lublin

9 października 2020
411 Wyświetleń

W najbliższych dniach nastąpi zmiana organizacji ruchu na poniższych ulicach:

  • Dziś (piątek, 9 października) w godz. 11.50-13.15, zamknięta zostanie dla ruchu ul. Żołnierzy Niepodległej na odcinku od ul. 3 Maja do ul. Ogrodowej. Zamknięcie ulicy jest związane z uroczystościami odsłonięcia pomnika upamiętniającego pomoc okazaną Węgrom przez mieszkańców Lublina i województwa lubelskiego w 1956 r.
  • W weekend (10-11 października) kierowcy nie przejadą przez skrzyżowanie ulic: Krakowskie Przedmieście – Chopina – Ewangelicka oraz fragment ul. Krakowskie Przedmieście od strony ul. Lipowej. Dla kierowców jadących od ronda Honorowych Krwiodawców wyznaczono objazd ul. Długosza oraz ul. Łopacińskiego.
  • Od soboty – 10 października, jeśli warunki atmosferyczne na to pozwolą, planowane jest otwarcie dla ruchu ul. Popiełuszki od ul. Poniatowskiego do al. Długosza. Prace drogowe przeniosą się na ul. Popiełuszki od ul. Poniatowskiego w stronę ul. Junoszy. Odcinek ten zostanie całkowicie wyłączony z ruchu. Kierowcy będą kierowani na objazd przez ul. Puławską do al. Solidarności.
  • 12 października (poniedziałek) rozpoczną się prace na ul. Lipowej na odcinku od ul. Narutowicza do wjazdu na cmentarz. Prace będą prowadzone na połowie jezdni ul. Lipowej – od wjazdu w ul. Chopina do zatoki autobusowej. Wlot ul. Sztajna do ul. Lipowej zostanie zamknięty, a ul. Sztajna będzie bez przejazdu. Dojazd będzie zapewniony tylko do posesji. Na ul. Lipowej ruch dwukierunkowy po jednym pasie w każdą stronę będzie się odbywał na drugiej połowie od strony ul. Rowerowej.

Na wlocie ul. Krakowskie Przedmieście w Al. Racławickie, odnaleziono fragmenty dawnej bramy wjazdowej do miasta. Decyzją Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków prace drogowe na tym obszarze zostały wstrzymane do odwołania, w celu udostępnienia terenu na potrzeby przeprowadzenia prac archeologicznych.

Od poniedziałku – 5 października uruchomiono dodatkowy pas skrętu w lewo z Al. Racławickich w ul. Sowińskiego. Takie rozwiązanie zwiększyło przepustowość tego skrzyżowania.

Źródło: Lublin.eu

Zostaw komentarz