fbpx

INTEGRACYJNE SPOTKANIA TEATRALNE

20 marca 2018
779 Wyświetleń

W dniu 7 marca 2018r. w Centrum Konferencyjnym Caritas w Lublinie odbyły się Integracyjne Spotkania Teatralne. Impreza zorganizowana została przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 w Lublinie, gdzie od wielu lat nauczyciele, uczniowie i ich rodzice przygotowują wspólne przedstawienia teatralne. Zamiarem organizatorów było promowanie działań wychowawczych przez wspólną zabawę w teatr, poszerzenie płaszczyzny współpracy rodziców z instytucjami wspierającymi ich dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, ukazanie osób z niepełnosprawnością intelektualną jako twórców kultury.

W Spotkaniach wzięły udział grupy z: Przedszkola Specjalnego nr 11, Punktu Przedszkolnego „Lolek”, Szkoły Podstawowej nr 53, Gimnazjum nr 21, Dziennego Ośrodka Adaptacyjnego dla Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz Środowiskowego Domu Samopomocy „Akademia Artystyczna” w Lublinie. Wspaniałą

widownię stanowiły dzieci, młodzież, rodzice i pracownicy związani z wymienionymi placówkami oraz studenci UMCS i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 30 w Lublinie. Spośród zaproszonych gości wytypowano Radę Ekspertów, przedstawicieli różnorodnych instytucji kulturalnych i oświatowych.

Organizatorzy Integracyjnych Spotkań Teatralnych otrzymali wiele pozytywnych opinii i ciepłych słów od widzów i uczestników imprezy. Pozostaje mieć nadzieję, że przedstawione formy będą inspiracją do działań na rzecz integracji i wychowania.

tekst: Alicja Zawadzka  foto: Monika Baranowska, Aneta Fabijańska

Zostaw komentarz