fbpx

Wyróżnienia dla autorów LAJF-a

20 marca 2018
775 Wyświetleń

15 marca na Zamku Królewskim w Warszawie odbyło się wręczenie nagród w konkursie SGL LOCAL PRESS. To konkurs ogłaszany nieprzerwanie od 2008 roku przez Stowarzyszenie Gazet Lokalnych zrzeszające 44 wydawców 77 polskich, niezależnych gazet lokalnych i 65 witryn internetowych. Stowarzyszenie działa od 1998 roku. Konkurs skierowany jest do dziennikarzy i fotografów, których materiały były zamieszczane na łamach lokalnych gazet w roku ubiegłym. Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 500 prac w następujących kategoriach: dziennikarstwo śledcze i interwencyjne, dziennikarstwo specjalistyczne, reportaż prasowy, wywiad i inne gatunki publicystyczne, fotografia, fotoreportaż, materiał video, portal gazety lokalnej, dziennikarska akcja społeczna lub interwencyjna.

Autorzy mogli ubiegać się również o nagrodę specjalną ufundowaną przez Muzeum Powstania Warszawskiego dla autora najciekawszego tekstu zgłoszonego w konkursie MPW im. Jana Rodowicza „Anody”.

Każda kategoria mogła mieć maksymalnie siedem nominacji jury. W konkursie wyróżnienia otrzymali dziennikarze i fotografowie, których materiały ukazały się na łamach „LAJF magazyn lubelski” : Grzegorz Zawistowski za reportaż „Lubelskie Pachnidło”, Natalia Wierzbicka za zdjęcie ilustrujące artykuł pt.„Królowa Krystyna” i Krzysztof Stanek za fotoreportaż „Carnaval sztukmistrzów 2017”. Po raz kolejny przewodniczącym jury był Mariusz Szczygieł – jeden z najwybitniejszych polskich reportażystów.

Foto: Krzysztof Stanek, Piotr Nowacki

Zostaw komentarz