fbpx

International Poster Biennale Lublin 2021

9 lutego 2022
503 Wyświetleń

Jutro, 10 lutego 2022 r., o godzinie 18, odbędzie się wernisaż wystawy pokonkursowej IPBL 2021, w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Mimo pandemii organizatorzy odnotowali rekordową ilość zgłoszeń. Na wystawie zobaczymy najlepsze prace wyłonione przez międzynarodowe Jury z ponad 4000 plakatów nadesłanych na konkurs przez artystów i projektantów z kilkudziesięciu krajów świata.

Można liczyć na szerokie spektrum poruszanych tematów, bogaty wachlarz stosowanych przez uczestników środków wyrazu oraz różnorodność prezentowanych postaw twórczych: od graficznego minimalizmu i wektorowej dyscypliny po malarską ekspresję, zapewni moc wizualnych wrażeń, nie tylko koneserom sztuki plakatu.

Tradycyjną formułą lubelskiego biennale jest pokazanie prac studentów wyższych szkół artystycznych i profesjonalistów w tych samych przestrzeniach wystawienniczych. Gwarantuje to świeżą optykę, niespotykaną na innych tego typu przeglądach. Laureatów 5. Międzynarodowego Biennale Plakatu Lublin będzie można poznać podczas wernisażu.

Organizatorem imprezy jest Instytut Sztuk Pięknych Wydziału Artystycznego UMCS, współorganizatorem Centrum Spotkań Kultur w Lublinie.

Więcej: https://www.umcs.pl/pl/aktualnosci,51,wernisaz-5-miedzynarodowego-biennale-plakatu-lublin-2021,112203.chtm

Zostaw komentarz