fbpx
WAŻNE
IKEA inwestuje pół miliarda złotych (20 lutego, 2024 4:43 pm)
LPEC podsumowuje rok 2023. (20 lutego, 2024 4:38 pm)
Ile kosztuje wynajęcie billboardu w Lublinie? (30 stycznia, 2024 11:30 pm)
Lublin – mieszkania na sprzedaż (16 stycznia, 2024 7:09 pm)
Wyjątkowy Jarmark na Rybnej (15 grudnia, 2023 3:38 pm)

Jacht Lexusa nagrodzony

15 marca 2018
1 162 Wyświetleń

Japoński producent samochodów luksusowych stworzył koncepcyjną łódź motorową Lexus Sport Yacht, który został uhonorowany nagrodą specjalną na Japan International Boat Show.

Jedyny taki jacht ( jako pierwszy i do tej pory jedyny wyprodukowany pod marką Lexusa ), zaprojektowany został przez dział Marine Business Department koncernu Toyota Motor Corporation (TMC), który do tej pory produkował jachty z linii Ponam obejmujące modele sportowo-wędkarskie. Łodzie linii Ponam są liderem na rynku jachtów klasy średniej w Japonii.

Nowy Lexus Sport Yacht to stylowy jacht klasy premium o długości 12,7 m napędzany dwoma pięciolitrowymi silnikami benzynowymi Lexusa, które są w stanie rozpędzić łódź do prędkości 80 km/h. Kadłub, struktura wewnętrzna i nadbudówka sportowej zostały wykonane ręcznie z kompozytów zbrojonych włóknem węglowym, przesycanych próżniowo dwuskładnikową żywicą poliuretanową. Szybki i luksusowy Lexus Sport Yacht może zabrać na pokład do 8 osób, zapewniając im komfortowe warunki w kokpicie wyposażonym w skórzaną tapicerkę, wykładziny ze szlachetnego drewna i wyrafinowany multimedialny system rozrywkowy. Został zbudowany w jedynym egzemplarzu przy współpracy Lexus Design z Marquis-Larson Boat Group.

Podczas Japan International Boat Show Shigeki Tomoyama przedstawił plany produkcji luksusowych jachtów marki Lexus, które będą sprzedawane na całym świecie. – W oparciu o doświadczenia zgromadzone podczas projektowania, budowy i testów koncepcyjnego Lexus Sport Yacht oraz entuzjastyczną reakcję środowiska, zdecydowaliśmy o podjęciu produkcji nowego, większego jachtu, który wykorzystując zaawansowane rozwiązania użyte w jednostce koncepcyjnej będzie oferował jeszcze większy komfort i większą przestrzeń użytkową. Planujemy rozpocząć sprzedaż w USA w drugiej połowie 2019 roku, a w Japonii wiosną roku 2020r.- powiedział Tomoyama.

Zostaw komentarz