fbpx

Jacht Lexusa nagrodzony

15 marca 2018
987 Wyświetleń

Japoński producent samochodów luksusowych stworzył koncepcyjną łódź motorową Lexus Sport Yacht, który został uhonorowany nagrodą specjalną na Japan International Boat Show.

Jedyny taki jacht ( jako pierwszy i do tej pory jedyny wyprodukowany pod marką Lexusa ), zaprojektowany został przez dział Marine Business Department koncernu Toyota Motor Corporation (TMC), który do tej pory produkował jachty z linii Ponam obejmujące modele sportowo-wędkarskie. Łodzie linii Ponam są liderem na rynku jachtów klasy średniej w Japonii.

Nowy Lexus Sport Yacht to stylowy jacht klasy premium o długości 12,7 m napędzany dwoma pięciolitrowymi silnikami benzynowymi Lexusa, które są w stanie rozpędzić łódź do prędkości 80 km/h. Kadłub, struktura wewnętrzna i nadbudówka sportowej zostały wykonane ręcznie z kompozytów zbrojonych włóknem węglowym, przesycanych próżniowo dwuskładnikową żywicą poliuretanową. Szybki i luksusowy Lexus Sport Yacht może zabrać na pokład do 8 osób, zapewniając im komfortowe warunki w kokpicie wyposażonym w skórzaną tapicerkę, wykładziny ze szlachetnego drewna i wyrafinowany multimedialny system rozrywkowy. Został zbudowany w jedynym egzemplarzu przy współpracy Lexus Design z Marquis-Larson Boat Group.

Podczas Japan International Boat Show Shigeki Tomoyama przedstawił plany produkcji luksusowych jachtów marki Lexus, które będą sprzedawane na całym świecie. – W oparciu o doświadczenia zgromadzone podczas projektowania, budowy i testów koncepcyjnego Lexus Sport Yacht oraz entuzjastyczną reakcję środowiska, zdecydowaliśmy o podjęciu produkcji nowego, większego jachtu, który wykorzystując zaawansowane rozwiązania użyte w jednostce koncepcyjnej będzie oferował jeszcze większy komfort i większą przestrzeń użytkową. Planujemy rozpocząć sprzedaż w USA w drugiej połowie 2019 roku, a w Japonii wiosną roku 2020r.- powiedział Tomoyama.

Zostaw komentarz