fbpx

Jak dojechać na cmentarze w okresie Wszystkich Świętych

30 października 2020
444 Wyświetleń

W okresie Wszystkich Świętych nastąpią zmiany w organizacji ruchu w rejonie lubelskich cmentarzy. Pozwolą one wszystkim bezpiecznie dotrzeć i wrócić z okolic nekropolii. Jak co roku będzie można również skorzystać ze specjalnej oferty komunikacji miejskiejNa ulice miasta wyjadą tzw. linie cmentarne. Dla osób, które zdecydują się na dojazd rowerem, pojawią się parkingi w pobliżu wejść na cmentarze. Podobnie jak w latach ubiegłych funkcjonariusze Policji będą sterować ruchem w godzinach jego największego nasilenia. Z uwagi na sytuację epidemiczną rekomendujemy rozłożenie wizyt na grobach bliskich na kilka dni.

Jednocześnie apelujemy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, takich jak dystans, dezynfekcja oraz zasłanianie ust i nosa.

1/ Cmentarz przy ul. Droga Męczenników Majdanka.

Od 30 października do 3 listopada na ul. Cmentarnej ruch będzie się odbywał w jednym kierunek – od ul. Droga Męczenników Majdanka w stronę cmentarza. Po obu stronach ulicy będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się. Wyjazd pojazdów będzie możliwy drogą jednokierunkową do ronda im. Janusza Krupskiego. Na parking za pawilonami handlowymi będzie można wjechać korzystając z pierwszego wjazdu, zaś wyjazd będzie się odbywał środkowym wyjazdem z nakazem skrętu w prawo. Ostatni wyjazd zostanie zamknięty i wygrodzony płotkami.

Z kolei zmiany na ul. Droga Męczenników Majdanka (dwa pasy w stronę cmentarza) zostaną wprowadzone 30 października po godz. 16.00. Na ul. Droga Męczenników Majdanka za skrzyżowaniem z ul. Hanki Ordonówny do ul. Grenadierów środkowy pas ruchu zostanie przeznaczony do jazdy na wprost, natomiast prawy pas do skrętu w prawo na teren Muzeum na Majdanku. Dodatkowo zostaną wprowadzone zakazy skrętu w lewo w ul. Hanki Ordonówny (jadąc od centrum) i na teren Muzeum na Majdanku (jadąc od strony Felina). Na rondzie im. Janusza Krupskiego 30 października wieczorem zostanie ustawiony zakaz skrętu w lewo. Pojazdy wyjeżdżające spod cmentarza do centrum będą kierowane przez ul. Dekutowskiego do al. Witosa. 

Zmiany dotyczą także działania sygnalizacji świetlnej. Od 31 października do 2 listopada sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Droga Męczenników Majdanka z ul. Hanki Ordonówny zostanie wyłączona na puls. Z kolei sygnalizacja świetlna na przejściu dla pieszych między ul. Krańcową a ul. Sulisławicką oraz na ul. Krańcowej na przejściu dla pieszych przy targu, będzie wyłączona na puls w okresie od 1 do 2 listopada

Rekomendujemy pozostawienie pojazdów na parkingach przed cmentarzem, na terenie Państwowego Muzeum na Majdanku, na terenie dawnego Polmozbytu (ul. Droga Męczenników Majdanka 74), na ul. Dobrzańskiego (parkingi przy Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym) oraz w innych dozwolonych miejscach wokół cmentarza.

2/ Cmentarz przy ul. Lipowej

Od 26 października do 3 listopada parking pod cmentarzem zostanie tymczasowy wyłączony z funkcjonowania. Miejsca zostaną przeznaczone na handel zgodnie z decyzjami na zajęcie pasa drogowego.  Od 30 października do 2 listopada na ul. Ofiar Katynia zatoka postojowa przy CHR Lublin Plaza zostanie oznakowana dla pojazdów osób z niepełnosprawnościami. Dodatkowo 1 listopada, w godz. 7.00 do 21.00 CHR Lublin Plaza umożliwi bezpłatny postój pojazdów na parkingu podziemnym pod obiektem. Wjazd i wyjazd możliwy będzie zarówno od ul. Ofiar Katynia jak i ul. Obrońców Pokoju. Dwupoziomowy parking będzie dostępny dla około 670 pojazdów. Szlabany wjazdowe i wyjazdowe będą podniesione.

W celu wykorzystania dodatkowych miejsc postojowych, od 30 października do 2 listopada, zniesiony zostanie zakaz zatrzymywania się na ul. Głębokiej – na odcinku od ul. Narutowicza do ul. Raabego. Takie rozwiązanie umożliwi postój pojazdów wzdłuż tej ulicy.

3/ Cmentarz przy ul. Pszczelej.

W dniach 31 października – 1 listopada na ul. Pszczelej, na odcinku od torów kolejowych do ul. Kukułczej, zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu w celu uzyskania dodatkowych miejsc postojowych. Powrót z cmentarza będzie się odbywał ulicami: Kukułczą, Letniskową do ul. Krężnickiej.

4/ Cmentarz przy ul. Bełżyckiej

W dniach 31 października – 1 listopada na ul. Łanowej i ul. Bełżyckiej w celu usprawnienia ruchu będzie obowiązywał jeden kierunek ruchu od strony kościoła w Konopnicy do cmentarza. Wyjazd w stronę al. Kraśnickiej będzie się odbywał ul. Folwarczną, która również zostanie oznakowana jako jednokierunkowa.

Szczegółowe informacje na temat kursowania komunikacji miejskiej w okresie Wszystkich Świętych dostępne są na stronie: www.ztm.lublin.eu

Źródło: Biuro prasowe UM Lublin

Zostaw komentarz