fbpx

Jak zrobić podcast? | Inkubator Kultury

9 grudnia 2020
520 Wyświetleń

To kolejne spotkanie w ramach pandemicznej wersji Inkubatora Kultury. Tym razem tematem będzie tworzenie ciekawych podcastów oraz na czym polega specyfika tego rosnącego w siłę zjawiska. Warsztat poprowadzi Maciej Okraszewski – założyciel serwisu oraz podcastu Dział Zagraniczny.

Podcast to rodzaj audycji internetowej, zazwyczaj publikowanej regularnie, którą można odtwarzać w dowolnym miejscu i czasie. Wachlarz tematyczny jest tu w zasadzie nieograniczony. To daje nową, ciekawą przestrzeń również dla wątków kulturalnych, czy artystycznych. Jeszcze 10 czy 15 lat temu podcasty w zasadzie nie istniały lub były zjawiskiem całkowicie niszowym. Interesowała się nimi wąska grupa audiofilów i sympatyków nowych technologii. Dziś podcasting cieszy się coraz większą popularnością. Jego niezobowiązująca formuła sprawia, że ciekawe materiały audio zaczynają towarzyszyć nam w codziennych czynnościach. Można ich słuchać udając się do pracy, gotując, sprzątając czy wykonując inne obowiązki domowe.

Podczas warsztatu można będzie się dowiedzieć jak od A do Z przygotować podcast. Jak go nagrać, gdzie go umieścić w sieci, jak go dystrybuować wśród słuchaczy, a także jakich błędów unikać w trakcie całego tego procesu. Nie zabraknie również czasu na pytania i wątpliwości uczestników.

Kiedy: 11 grudnia 2020, godz. 11.00–13.00
Forma: online przez platformę Zoom | bezpłatne, link zostanie wysłany do zarejestrowanych uczestników przed spotkaniem
Rekrutacja: ilość osób ograniczona, zapisy za pomocą formularza online dostępnego na stronie internetowej Warsztatów Kultury

Prowadzący: Maciej Okraszewski (Dział Zagraniczny)
Maciej Okraszewski – założyciel serwisu oraz podcastu Dział Zagraniczny, dziennikarz z wieloletnim stażem, specjalizujący się w tematyce iberoamerykańskiej oraz przestępczości międzynarodowej. Publikował między innymi w „Gazecie Wyborczej” czy tygodniku „Polityka”. Jest stałym komentatorem w TokFM oraz TVN24. W 2017 r. nominowany do nagrody Grand Press w kategorii „Dziennikarstwo Specjalistyczne”.

Warsztaty realizowane w ramach Inkubatora Kultury skierowane są do osób związanych zawodowo z sektorem kultury i kreatywnym.

Źródło: Warsztaty Kultury w Lublinie

Foto: Kate Oseen/ Unsplash

Zostaw komentarz