fbpx

Jubileusz Mikołajek Folkowych w nowej odsłonie

8 grudnia 2020
573 Wyświetleń

W dniach 10–13 grudnia w Chatce Żaka odbędzie się wyjątkowa, 30. edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Ludowej Mikołajki Folkowe. Po raz pierwszy w całości festiwal przeniesie się do internetu – koncerty będzie można oglądać na Vimeo Chatki Żaka.

Celem Mikołajek Folkowych jest popularyzacja kultury tradycyjnej w nowoczesnym, atrakcyjnym dla współczesnego odbiorcy wydaniu. W tym roku na scenie Chatki Żaka wystąpią: Sutari, Kosy, Cicha i Spółka, Orkiestra św. Mikołaja, Bum Bum Orkestar oraz Hańba!. Występy muzyczne poprzedzi ogólnopolska konferencja naukowa Folk – folklor – folkloryzm.

W odnowionej Chatce Żaka pojawiają się już koncepcje nowych przedsiewzięć, ale organizatorzy są też dumni z festiwali z długimi tradycjami. Mikołajki Folkowe należą właśnie do tych szczególnych wydarzeń. Cieszę się, że możemy świętować ich trzydziestą, jubileuszową edycję – mówi Izabela Pastuszko, p.o. Dyrektora Akademickiego Centrum Kultury UMCS Chatka Żaka. Mam nadzieję, że tegoroczne Mikołajki Folkowe przyczynią się do powstania nowej, aktualnej lubelskiej rozmowy o folkloryzmie – dodaje Bogdan Bracha, współorganizator Mikołajek Folkowych.

Źródło: ACK UMCS Chatka Żaka

Zostaw komentarz