fbpx

Jakie baśnie w listopadzie?

4 listopada 2021
436 Wyświetleń

W tym miesiącu w repertuarze Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie będzie można zobaczyć utworzy wielkiego autora zarówno w klasycznej jak i w oryginalnej odsłonie.

SŁOWIK I BABKA NATURAwiek: 5+ / czas: 50 min.W “Słowiku” twórcy sięgają po klasyczną opowieść H. Ch. Andersena, by na jej bazie zbudować zupełnie nową historię. Babcia Dora całe życie mieszkała na wsi, nie jest jednak zwyczajną Babcią – rozmawia z Matką Naturą, zna mnóstwo legend i baśni, a Dziadek jest zapalonym pszczelarzem. Po jego śmierci gospodarstwo trzeba sprzedać. Babcia, wraz z ukochaną świnią i gęsią, jest zmuszona zamieszkać u swojego syna i jego rodziny w mieście. Straci tu też kontakt z Matką Naturą. Co z tego wyniknie?
Termin: sobota, 6, 13 listopada, g. 16:00Niedziela, 7, 14 listopada, g. 12:00
Strona spektaklu https://teatrandersena.pl/spektakle/slowik-i-babka-natura/ Wydarzenie na FB https://fb.me/e/2VHt7NOq2Zwiastun https://youtu.be/cUQHM7SJ7eg

foto Tomasz Tylus

CALINECZKAwiek 5+ / czas: 70 min – piękna maleńka dziewczyna jest nieszczęśliwa, bo… jest zbyt piękna! Przez co nikt nie traktuje jej poważnie. Od tak urodziwej osoby wymaga się przecież jedynie tego, by była… i prezentowała się atrakcyjnie. Calineczka chce czegoś więcej – miłości, spełnienia i wolności. Na razie jednak wszyscy spotkani na jej drodze – Ropucha, Chrabąszcz, Kret – chcą mieć ją na własność i zmienić,każdy na swój sposób. Calineczka to spektakl o poszukiwaniu siebie i własnej drogi.
Termin: sobota, 20, 27 listopada, g. 16:00; niedziela, 21, 28 listopada, g. 12:00
Strona spektaklu https://teatrandersena.pl/spektakle/calineczka/ Wydarzenie na FB https://fb.me/e/2Ma8bKReaZwiastun https://youtu.be/BOyrY8i4muA

foto Przemysław Bator

Spektakle odbywają się w Sali Andersena, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, II poziom, Plac teatralny 1.

foto wstępne Przemysław Bator

Zostaw komentarz