fbpx

Lublin mocny nauką

3 listopada 2021
490 Wyświetleń

Właśnie ruszył nabór zgłoszeń do konkursu „Lublin Akademicki”. Celem inicjatywy Urzędu Miasta Lublin jest wspieranie potencjału akademickiego miasta, a także promocja osiągnięć wybitnych studentów, doktorantów oraz naukowców. Ważne jest też zacieśnianie współpracy samorządu ze środowiskiem naukowym i akademickim. W ramach konkursu propozycje mogą składać uczelnie wyższe, instytuty badawcze i naukowe, a także organizacje pozarządowe.

Pierwsza edycja miejskiego konkursu na wsparcie działań na rzecz akademickości Lublina spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony studentów, środowiska naukowego i lubelskich uczelni. Stąd oczywiście kontynuacja przedsięwzięcia, po którym teraz można spodziewać się kolejnych efektów podnoszących rangę akademickiego Lublina.

Nabór trwa do 30 listopada. Zgłaszać można inicjatywy, zaplanowane do realizacji w terminie od 15 lutego do 10 grudnia 2022 r. Projekty akademickie, odbywające się na terenie Lublina, które mogą otrzymać wsparcie w ramach konkursu, to między innymi: konferencje, konkursy akademickie, studenckie i doktoranckie projekty badawcze i naukowe,  festiwale, warsztaty i turnieje naukowe, tematyczne oprowadzanie po Lublinie nowo przybyłych studentów i naukowców, w języku angielskim i polskim, kursy języka polskiego dla zagranicznych studentów, pracowników uczelni i absolwentów lubelskich uczelni, imprezy integrujące studentów uczelni ze społecznością lokalną.

Więcej: https://student.lublin.eu/program-lublin-akademicki/

(ann)

Zostaw komentarz