fbpx

Jazzowa zaduma

27 października 2021
538 Wyświetleń

Zbliżają się ważne dla Polaków święta, które są czasem głębokiej refleksji. Filharmonia im. H. Wieniawskiego w Lublinie, po raz drugi w historii, przygotowała Zaduszki Jazzowe. Tradycja listopadowych koncertów kultywowana jest przez muzyków jazzowych w całej Polsce. Koncert odbędzie się 29 października 2021 r., o godz. 19.00.

Wykonawcami podczas tego koncertu będzie prof. Mariusz Bogdanowicz i jego przyjaciele. Wszyscy muzycy zaproszeni do koncertu to artyści doceniani w środowisku jazzowym w Polsce i poza granicami kraju. Każdy z nich posiada bogaty dorobek artystyczny, nieustannie powiększany. Stąd szeroka paleta stylistyczna i wyrazowa ich twórczości. Na pewno można liczyć na zróżnicowaną stylistykę programu i wiele niezapomnianych wzruszeń.

W programie znajda się kompozycje Mariusza Bogdanowicza i standardy jazzowe. Zagrają: Mariusz Bogdanowicz oraz Marcelina Gawron, Patrycja Michalska, Anna Michałowska-Kotynia, Mateusz Obroślak, Piotr Schmidt, Karol Kozak, Michał Lewartowicz, Adam Jarzmik, Michał Iwanek, Sebastian Frankiewicz, Mariusz Bogdanowicz.

(ann)

foto Filharmonia im. H. Wieniawskiego w Lublinie

Zostaw komentarz