fbpx
WAŻNE
Inscenizacja Bitwy nad Bugiem (24 czerwca, 2021 5:58 pm)
12. Lublin Jazz Festiwal (23 czerwca, 2021 6:49 pm)
W Labiryncie sztuki (22 czerwca, 2021 12:01 pm)
Drohobycz w akwareli (21 czerwca, 2021 5:16 pm)

Jedna odsłona Nocy Kultury

15 października 2020
160 Wyświetleń

Z uwagi na pogarszającą się sytuację pandemiczną i wprowadzenie żółtej strefy w całym kraju, Warsztaty Kultury zmuszone były odwołać Noc Kultury. Jednak organizatorzy tego jakże popularnego i wyczekiwanego wydarzenia zdecydowali, że jedna z instalacji, zaplanowanych na tę okazję i częściowo już wykonanych, nie zostanie rozebrana, lecz ukończona.

Będzie to praca Jarosława Koziary „Walka postu z karnawałem”. Według słów Agaty Fijuth-Dudek z Warsztatów Kultury: Instalacja jest wymownym komentarzem tego, co się dzieje wokół nas, kiedy chcielibyśmy normalnie żyć, cieszyć się i realizować marzenia, a nadszedł czas przymusowej izolacji i lęku przed drugim człowiekiem.

Fragment instalacji już dziś można zobaczyć na kamienicach przy ulicy Grodzkiej w Lublinie, w pobliżu Placu po Farze. Wkrótce, od 16 października, będziemy mogli ją zobaczyć w pełnej okazałości.

Jarosław Koziara – polski artysta plastyk. Autor plastycznej strony działalności zespołu Voo Voo – projektował scenografie ich koncertów, okładki płyt, a także osobiście występował na happeningach przed, w trakcie i po koncertach zespołu. Również autor scenografii i kostiumów do sztuk teatralnych. Twórca obrazów ziemnych w Janowcu. Autor scenografii wielu koncertów organizowanych przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i projektu wystroju wnętrza klubu Stodoła. Od początku artystycznie związany z Nocą Kultury.

Źródło: Warsztaty Kultury w Lublinie

Foto: Jakub Bodys

Zostaw komentarz