fbpx

Jeszcze raz Memu Miastu Lublinowi

20 marca 2019
605 Wyświetleń

Po raz kolejny możemy oglądać wystawę „Memu Miastu Lublinowi”, która tym razem jest prezentowana w lubelskim Urzędzie Miasta. Po raz kolejny, ponieważ jej autor – lubelski fotografik Robert Pranagal wcześniej zaprezentował ją w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie oraz w Muzeum Fotografii w Janowie Lubelskim.

Wystawa jest szczególna z dwóch powodów. Po pierwsze fotografie zostały wykonane w szlachetnej, historycznej technice olejowej. Po drugie przygotowanie tych niezwykłych prac to oddanie hołdu autora dla roli Lublina w historii odzyskania niepodległości, a także swoista podróż w czasie do miasta z okresu międzywojennego i podążanie śladami polskich fotografików związanych z Lublinem w tamtych latach, takich jak Edward Hartwig, Jan Bułhak czy Stanisław Jacek Magierski.

Robert Pranagal od wielu lat jest związany z lubelskimi instytucjami kultury i środowiskiem fotograficznym. Autor sześciu wystaw indywidualnych i uczestnik kilkudziesięciu zbiorowych prezentacji w kraju i za granicą. Jego prace zostały przyjęte do międzynarodowych salonów fotografii w ponad 30 krajach na całym świecie, zdobywając kilkadziesiąt nagród w postaci złotych, srebrnych i brązowych medali, a także wyróżnień i dyplomów.

Zaprezentowana w lubelskim magistracie wystawa jest efektem stypendium Prezydenta Miasta Lublin przyznanego na realizację projektu z zakresu twórczości artystycznej.

Wystawę możemy obejrzeć do 15 kwietnia w siedzibie UM przy placu Łokietka.

Foto Maksym Kashenkov

Zostaw komentarz