fbpx
WAŻNE
IKEA inwestuje pół miliarda złotych (20 lutego, 2024 4:43 pm)
LPEC podsumowuje rok 2023. (20 lutego, 2024 4:38 pm)
Ile kosztuje wynajęcie billboardu w Lublinie? (30 stycznia, 2024 11:30 pm)
Lublin – mieszkania na sprzedaż (16 stycznia, 2024 7:09 pm)
Wyjątkowy Jarmark na Rybnej (15 grudnia, 2023 3:38 pm)

Politechnika Lubelska otwiera drzwi dla kandydatów na studia

20 marca 2019
736 Wyświetleń

W czwartek 21 marca 2019 r. w godz. 10.00-14.00 Politechnika Lubelska zaprasza osoby zainteresowane studiami na uczelni na dzień otwarty. Wydarzenie połączone jest z ogólnopolską akcją „Dziewczyny na Politechniki”. Obie imprezy odbędą się w budynku Centrum Innowacji i Zaawansowanych Technologii (tzw. Rdzewiak).

To doskonała okazja, aby zobaczyć uczelnię od środka, zwiedzić laboratoria, porozmawiać ze studentami oraz nauczycielami akademickimi. Dzięki temu kandydat zdobędzie informacje
o kierunkach studiów, zasadach rekrutacji, pomocy materialnej czy możliwościach realizacji zainteresowań – mówi Anna Michalska, kierownik Biura Promocji i Projektów.  

W programie dnia otwartego znajdują się warsztaty i pokazy naukowe. Uczestnicy dowiedzą się m.in., jak nagrywano Avatara, czyli o zastosowaniu technologii motion capture w filmie, jak sterować komputerem za pomocą fal mózgowych oraz w jaki sposób prognozować kursy walut, wykorzystując sztuczne sieci neuronowe. Kandydaci zmierzą się z zagadkami matematycznymi, zobaczą zabytki Lublina w druku 3D, wezmą udział w warsztatach „Słońce źródłem energii”.

Na wystawie pod nazwą MADE IN POLITECHNIKA będzie można zobaczyć wynalazki studentów
i pracowników: trenażer czołgowy MPG-69, symulator lotów VR, pojazd Cetan, Buggy 4×4 oraz kosiarkę gąsienicową.

Na kandydatów czekają także dodatkowe atrakcje, takie jak: spotkanie z ekipą studenckiej telewizji Pollub.tv, występy artystyczne czy miniturniej piłki nożnej.

W godz. 11.00-12.30 w sali 414 przeprowadzona będzie ogólnopolska akcja „Dziewczyny na Politechniki”. Jej celem jest zachęcanie uczennic do studiowania na kierunkach technicznych i ścisłych. Panie będą rozmawiać o sytuacji kobiet na uczelniach technicznych i na rynku pracy. W spotkaniu wezmą udział utalentowane studentki, których pasja do nauk ścisłych może być inspiracją dla młodych kobiet, szukających swojego pomysłu na przyszłość. Dziewczęta wezmą także udział w warsztatach
z budowania własnego wizerunku oraz posłuchają koncertu niespodzianki.

Politechnika oferuje 20 kierunków kształcenia. Uczelnia przygotowała w sumie 4360 miejsc na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych. 1830 miejsc czeka na kandydatów na studiach stacjonarnych I stopnia oraz 660 –  na studiach niestacjonarnych I stopnia. Rekrutacja elektroniczna rusza 20 maja br. (Materiały Politechnika Lubelska)

Foto Marcin Pietrusza

 

Zostaw komentarz