fbpx

Kim jestem?

28 lutego 2020
1 195 Wyświetleń

Kim jestem? Projekt jest kolejną odsłoną współpracy pomiędzy Pawłem Totoro Adamcem a Fundacją 5Medium, polegającej na aktywizacji środowiska seniorów. Autorowi zależało na przedstawieniu obecnych pasji, niespełnionych marzeń lub skrywanych sekretów za pomocą elementów, które bohaterki cyklu miały przygotować same. Były to materiały z odzysku, które zalegają w szufladach, strychach czy piwnicach, a jednocześnie obrazują osobowość posiadacza. Każda z kreacji to indywidualna opowieść o czymś istotnym dla bohatera zdjęcia. Joanna zawsze marzyła, by być pielęgniarką, stąd leki w kostiumie. Irena kocha piec, dlatego na jej czepiec trafiły słodkości. Ela całe życie fotografowała, co wykorzystano w charakteryzacji, używając elementów związanych ze zdjęciami. Paweł Totoro Adamiec kostiumy tworzył z siostrą Agnieszką. Przygotowania trwały dwa tygodnie, a efektem końcowym jest barwna seria KIM JESTEM, odchodząca od stereotypowego myślenia o seniorach i ograniczeniach wiekowych. 

 

 

IRENA

Inżynier rolnik, pracownik administracji. Radosna domatorka uwielbiająca pracę w ogrodzie. Mówi o sobie, że jest wyzwoloną i sumienną kurą domową, uwielbiającą spędzać czas z dziećmi. Słodycze to dla niej osłoda życia.

„Bardzo lubię tworzyć słodkości. Obdarowując nimi innych, chcę, żeby czuli się dobrze i byli szczęśliwi. Moje motto brzmi: Należy żyć chwilą, a jeżeli chwila jest nieprzyjemna, to trzeba zjeść ciasteczko”.

 

 

ASIA

Pracownica zakładu energetycznego. Wielozadaniowa i wielozawodowa matka pięciorga dzieci i sześciorga wnuków. Jej niespełnionym marzeniem jest wykonywanie zawodu pielęgniarki.

„W wyborze kostiumu pomogła mi koleżanka, która zna mnie od wielu lat. Wiedziała, że w młodości bardzo chciałam zostać pielęgniarką. Sesja ta pozwoliła mi częściowo zrealizować marzenie z przeszłości”.

 

 

ELA

Wieloletnia pracownica zakładu energetycznego, technik informatyk. Zaangażowana w wychowanie wnuków babcia, zafascynowana pięknem Polski. Przez całe życie towarzyszy jej fotografia.

„Gdy miałam dziesięć lat, ojciec wprowadził mnie w świat fotografii, w którym od razu się zakochałam. Miłość ta przetrwała do dnia dzisiejszego, staram się nią zarazić również wnuczkę. Wybierając kreację, poszłam za głosem serca, które podpowiadało mi, że fotografia od wielu lat odgrywa w moim życiu szczególną rolę”.

 

 

STENIA

Ekonomistka. Żywiołowa i zorganizowana amatorka krawiectwa, tkactwa i rzemiosła. Zdyscyplinowana artystyczna dusza. 

„Inspiracją do stworzenia kreacji była poprzednia sesja, w której brałam udział. Świetnie czułam się w poprzednio wybranej roli, a ten projekt umożliwił mi ponowne wcielenie się w nią”.

 

 

MARIA

Handlowiec i psychoterapeutka, kochająca pracę z ludźmi. Spontaniczna, wyzwolona, otwarta liderka, dzieląca się z innymi swoimi pasjami.

„Lubię wyzwania. Tworząc kreację, chciałam przedstawić siebie w roli kobiety wampa. Miało to na celu odzwierciedlenie pewnej części mojego wnętrza, które staram się nieustannie odkrywać”.

 

 

ELIZA

Pielęgniarka na oddziale okulistycznym, pasjonatka książek. Lubiąca pracować z ludźmi. Dzień bez czytania jest dla niej dniem straconym.

„Literaturą interesowałam się od zawsze. Od kiedy przeszłam na emeryturę, łatwiej jest mi znaleźć czas na zagłębianie się w świat książki. Czytanie jest moim hobby, co chciałam zademonstrować, wybierając moją kreację”.

 

 

GRAŻYNA

Historyk, aktorka amatorka, aktywistka pracująca z seniorami. Pasjonatka rzemiosła i projektantka wzorzystych tkanin artystycznych.

„Inspiracją dla mojej kreacji był patchwork. Pasjonuje mnie łączenie materiałów i możliwość tworzenia z nich nowych, niepowtarzalnych wzorów”.

 

 

BOGUSIA

Księgowa i masarka. Pasjonatka przyrody i działkowania, dzięki któremu relaksuje się i regeneruje siły. Zaangażowana w pracę społeczną. 

„Każdą wolną chwilę spędzam na działce, pośród kwiatów”.

 

EWA
Wieloletnia nauczycielka geografii, bibliotekarka. Zaangażowana w wychowanie mama, chętnie pomagająca ludziom. Jej pasją jest taniec. Uwielbia szum i zapach morza.
„Uwielbiam nadmorski klimat. Wybierając miejsce wypoczynku nie wyobrażam sobie udania się w góry. Morze jest dla mnie bardzo ważne, będąc przy nim czuję się dobrze i to chciałam ująć w moim outficie”.

 

projekt „Aktywni on/offline” 

fotografie: Paweł Totoro Adamiec 

kostiumy: Paweł Adamiec, Agnieszka Adamiec 

koordynacja tej edycji projektu: Anna Barton 

pomysłodawczyni projektu: Agnieszka Jarmuł / Fundacja 5Medium

współpraca: Gang Poszukiwaczy Szczęścia

Zostaw komentarz