fbpx

Podlubelskie Niemce z fabryką lamp

28 lutego 2020
1 812 Wyświetleń

W Niemcach pod Lublinem produkcję uruchomiła firma Varroc Lighting Systems. To jeden z największych na świecie producentów zewnętrznego oświetlenia dla przemysłu motoryzacyjnego m.in. dla Volkswagena, Fiata, Audi, Bentleya, Fiata, Tesla i Jaguara. Docelowo w zakładzie pracę znajdzie 350 osób. Poza pracowników obsługujących produkcję  firma szuka ekspertów z wyższym wykształceniem technicznym. Inwestycja w nową fabrykę to kolejny krok w globalnym rozwoju naszej firmy, który pozwoli nam utrzymać konkurencyjność w branży. Strategiczne położenie zakładu w regionie lubelskim, który jest zapleczem wykwalifikowanych pracowników, pozwoli na dalsze dostarczanie naszym klientom innowacyjnych produktów wysokiej jakości w konkurencyjnej cenie – powiedział podczas otwarcia Stephane Vedie, prezes i dyrektor generalny VLS.

Fabryka o powierzchni 25 tys. m kw wyposażona jest w maszyny wtryskowe, lakiernię, napylarki do metalizowania i linie montażowe.  Zakład posiada również tzw. wirtualną fabrykę czyli program poprawiający komunikację on line w procesie produkcji, w rzeczywistym czasie. Dzięki wszystkim tym udogodnieniom  roczna wydajność produkcyjna będzie kształtować się na poziomie 3,6 mln sztuk.

Zakład w Niemcach jest drugim zakładem Varroc działającym w Polsce  oraz dwunastym na świecie. Centrala firmy znajduje się w Plymouth w USA. Na całym świecie firma zatrudnia ponad 8500 pracowników.

foto Varroc

 

Zostaw komentarz