fbpx

Kolejny projekt dla młodzieży w lubelskim Teatrze Andersena

14 lipca 2023
395 Wyświetleń

Teatr im. H. Ch. Andersena zorganizował kolejne warsztaty dla młodzieży, tym razem w ramach projektu Młodzieżowa Scena Andersena. Przez dwa tygodnie uczestnicy będą rozpoczynać dzień od rozgrzewki, która przygotuje ich do kolejnych wyzwań teatralnych taki jak: improwizacja, budowanie postaci i kreowanie scen. Po przerwie będą poszukiwać inspiracji w literaturze i opowiadać o swoich doświadczeniach, w kontekście budowania scenariusza literackiego. To drugi etap tego projektu, pierwszym była rekrutacja młodzieży, a kolejnym będą próby i przygotowania do spektaklu. Finał i prezentacja spektaklu zaplanowany jest na 29 i 30 października. Zajęcia prowadzą: Małgorzata Adamczyk, Joanna Rzączyńska i Krzysztof Rzączyński.

Młodzieżowa Scena Andersena to wyjątkowe działanie, które organizatorzy mają nadzieję na stałe wpisać do programu teatru. Celem projektu jest stworzenie innowacyjnego spektaklu teatralnego z udziałem młodzieży, poruszającego treści i tematy faktycznie interesujące odbiorców i opierające się na ich rzeczywistych doświadczeniach, a następnie włączenie spektaklu w repertuar Teatru Andersena. Uczestnicy projektu będą mieli nie tylko wpływ na kształt spektaklu, ale również zagrają w nim. Powstały spektakl zostanie zaprezentowany 3-krotnie i będzie połączony z warsztatami po spektaklu dla publiczności.

Na koniec działań powstanie raport, podsumowujący proces włączenia młodzieży w tworzenie spektaklu, który zostanie zaprezentowany w sieci i publicznie. Projekt realizowany jest w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży – Lublin 2023.

Więcej: teatrandersena.pl/mlodziezowa-scena-andersena/

foto Łukasz Staniewski

Zostaw komentarz