fbpx

Koncert charytatywny „Z potrzeby serca”

3 października 2019
783 Wyświetleń

7 października w Centrum Spotkania Kultur o godz. 19:00 odbędzie się wyjątkowy koncert, w którym wystąpią m. in. Beata Kozidrak, Majka Jeżowska, Krzysztof Cugowski, Natalia Wilk, Łukasz Jemioła czy Lubelska Federacja Bardów. Będzie to podziękowanie dla wszystkich, którzy zaangażowali się w pomoc osobom ewakuowanym z DPSu przy ul. Głowackiego 26. Podczas wydarzenia przeprowadzona zostanie zbiórka środków pieniężnych.

Koncertem „Z potrzeby serca” chcemy podziękować wszystkim wspaniałym ludziom zaangażowanym w pomoc, podkreślić naszą solidarność z poszkodowanymi i zapewnić, że jesteśmy razem z nimi. W nasze działania włączyli się czołowi polscy artyści związani z Lublinem mówi Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta ds. Społecznych.

Wydarzenie jest odpowiedzią na wszelką pomoc, jaką na nieszczęście, które dotknęło mieszkańców Domu Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty, udzielili mieszkańcy oraz służby ratunkowe i porządkowe. Dzięki szybkiej reakcji ludzi wielkiego serca, którzy natychmiast włączyli się do pomocy, w pożarze nikt nie ucierpiał. Ponad 100 podopiecznych zostało ewakuowanych do innych Domów, gdzie uzyskali opiekę oraz psychologiczne wsparcie. Teraz czekają z nadzieją na szybki powrót do ich własnego Domu.

W wydarzeniu wystąpią Tomasz Momot Orkiestra i Przyjaciele: Beata Kozidrak, Majka Jeżowska, Natalia Wilk, Krzysztof Cugowski, Dariusz Tokarzewski, Łukasz Jemioła, Paweł Błędowski oraz Lubelska Federacja Bardów. Przedsięwzięcie to wspierają Centrum Spotkania Kultur oraz Caritas Archidiecezji Lubelskiej, której wolontariusze przed koncertem i po jego zakończeniu będą zbierać datki do puszek na odbudowę zniszczonego Domu.

Koncert charytatywny „Z potrzeby serca”, odbędzie się 7 października o godzinie 19.00 w Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur. Organizatorem jest Urząd Miasta Lublin, a współorganizatorami są DPS im. Matki Teresy z Kalkuty, Centrum Spotkania Kultur oraz Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Liczba wejściówek na koncert będzie limitowana, mile widziane będzie każde wsparcie finansowe.

Do wstępu na koncert będą upoważniały zaproszenia, które będą dystrybuowane w specjalnie otwartych punktach na terenie Lublina:

• Dom Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty, ul. Głowackiego 26, od 1 do 4 października w godz. 8:00-18:00 (nr tel. 81 466 55 82),

• Caritas Archidiecezji Lubelskiej, ul. Unii Lubelskiej 15, od 1 do 4 października w godz. 9:00-15:30 (nr tel. 534 003 300),

• Urząd Miasta Lublin, Wydział Inicjatyw i Programów Społecznych, Departament Spraw Społecznych, ul. S. Leszczyńskiego 23, od 1 do 4 października w godz. 7:30-15:30 (nr tel. 81 466 30 50),

• Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, plac Teatralny 1, Kasa CSK, od 1 do 5 października w godz. 10:00-18:00 (tel. 81 441 56 32).

7 października zaproszenia będą dystrybuowane od godz. 17.00 w holu przy wejściu głównym w budynku Centrum Spotkania Kultur. Ilość zaproszeń ograniczona. (Materiały UM Lublin)

Zostaw komentarz