fbpx

Jeśli masz kolekcję, nawet niewielką…

17 lutego 2021
545 Wyświetleń

Wielkimi krokami zbliża się otwarcie Muzeum Narodowego w Lublinie. Już wkrótce będzie można zwiedzać nowo zaaranżowane wystawy, które pozwolą poznać muzealne zbiory i kolekcje z nieznanej dotychczas strony.

Z tej okazji Muzeum ogłosiło konkurs. Może w nim wziąć udział praktycznie każdy. Nie tylko osoba posiadająca własną kolekcję lub też przywożąca z podróży pocztówki, magnesy lub ciekawe bilety. Konkurs jest też dla tych, dla których miejscem na ziemi jest dom i pasjonują ich kwiaty, a kolekcją są kaktusy, storczyki i paprocie. Jeśli zbierasz obrazy, plakaty, grafiki, ekslibrysy, filiżanki, książki, znaczki, komiksy, płyty lub maskotki ta oferta jest skierowana do ciebie.

Kolekcja rozumiana jest jako zbiór przedmiotów jednego rodzaju, gromadzonych ze względu na ich wartość artystyczną, naukową, historyczną, albo po prostu ze względów osobistych.

Autorzy pięciu najciekawszych zgłoszeń otrzymają nagrody, na które składają się: muzealne terminarze oraz dwuosobowe zaproszenia na wystawę wraz z ilustrowanymi przewodnikami, zestawy związane z wystawą “Korespondencje – artysta wobec kolekcji”, jedną z inaugurujących otwarcie muzeum wystaw w nowej Galerii Wystaw Czasowych. Ekspozycja ukazuje kolekcjonerską pasję Ireny Hochman i Tadeusza Mysłowskiego, która przekłada się na imponujący zbiór dzieł sztuki XX i XXI wieku. Jest punktem wyjścia do przybliżenia idei kolekcjonowania, relacji między kolekcjonerem a obiektem oraz przyjaźni artystycznych, które mogą wpływać na kształt zbiorów.

Więcej: https://www.mnwl.pl/Aktualnosci/Konkurs_wobecKolekcji-2-1193-20.htmlfbclid=IwAR1cMvQsxBJtQuty99KjW7LaZEzzmbp8YINiYc2kAD8CmyHoVC-C6HIwMvc

Źródło: Muzeum Narodowe w Lublinie

Zostaw komentarz