fbpx

Kościół, media, społeczeństwo

10 października 2018
665 Wyświetleń

Z okazji 20 rocznicy powstania Lubelskiego „Gościa Niedzielnego odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Naukowa zatytułowana: „Kościół, media, społeczeństwo”. Wydarzenie odbędzie się w Centrum Transferu Wiedzy KUL 11 października 2018 r., początek o godz.10.00.  Wydarzenie otworzy ks. prof. Andrzej Kiciński, prorektor KUL.


Konferencja wpisuje się w obchody 20. rocznicy powstania Lubelskiego „Gościa Niedzielnego”, a organizatorzy pragną oddać głos naukowcom i specjalistom z zakresu mediów i kultury popularnej w kwestii obecności Kościoła w mediach, jego wizerunku oraz wizerunku ludzi kościoła. – Wierzymy, że otwarta dla wszystkich konferencja w murach uniwersyteckich, połączona z możliwością szczerej dyskusji i zadawania pytań ze strony uczestników – będzie stanowić nie tylko atrakcyjne wydarzenie od strony medialnej, ale element głębszego namysłu nad sprawami kluczowi dla znacznej części naszego społeczeństwa – mówi ks.dr Rafał Pastwa, redaktor naczelny lubelskiej redakcji Gościa Niedzielnego.  

 

Z kolei 10 października w sali kameralnej CSK w Lublinie odbędzie się gala rocznicowa, połączona z recitalem fortepianowym w wykonaniu prof. Zbigniewa Raubo. Artysta zagra utwory Beethovena, Chopina i Schuberta. Wejście na koncert tylko z zaproszeniem.

 

LAJF ma przyjemność patronować wydarzeniu.

 

Zostaw komentarz