fbpx

LATO 2024 W PORCIE LOTNICZYM LUBLIN ROZPOCZYNA SIĘ JUŻ W KWIETNIU

29 grudnia 2023
Komentarze wyłączone
349 Wyświetleń

Jeśli kawa ma majówkę, to tylko po turecku – tak Port Lotniczy Lublin zapowiada rozpoczęcie połączeń na Riwierę Turecką, które zainaugurują sezon wakacyjny Lato 2024. Start pierwszego samolotu w tym kierunku przewidziano już 28 kwietnia. Połączenie będzie działało aż do 27 października 2024 roku.

Rozmowy z naszymi partnerami owocują tym, że po bardzo udanym sezonie wakacyjnym 2023, czeka nas kolejne z pewnością rekordowe lato, zarówno pod względem liczby kierunków, jak i miejsc w samolotach. Zaczynamy, po raz pierwszy w historii lotniska, już od majówki, którą będzie można spędzić w słonecznej Turcji, na pięknych plażach, w otoczeniu fascynującej kultury – mówi prezes Portu Lotniczego Lublin Andrzej Hawryluk.

Loty do Antalyi rozpoczną się od niedzieli, 28 kwietnia i będą oferowane raz w tygodniu, do końca maja.W czerwcu połączenie to będzie już dwa razy w tygodniu, oprócz niedziel także w środy. Taką ofertę dla turystów z Lubelskiego przygotowało biuro podróży Coral Travel. Ale propozycje wybrania się samolotem na Riwerę Turecką na tym się zapewne nie skończą. W poprzednim sezonie do Antalyi, wybierając ofertę z kilku biur podróży, można było polecieć aż cztery razy w tygodniu. Jak bardzo popularny jest to kierunek wśród turystów świadczy fakt, że zapowiedzi na nadchodzące wakacje mówią już o pięciu połączeniach tygodniowo.

Tak wczesne rozpoczęcie przez Port Lotniczy Lublin akcji Lato 2024 pokazuje, że wielu mieszkańców województwa lubelskiego chętnie korzysta z tej formy spędzania wolnego czasu. Przypomnijmy, że od czerwca do października br. lotnisko odprawiło blisko 190 tys. pasażerów, z czego 65 tysięcy to podróżni lotów wakacyjnych. W lipcu i sierpniu odnotowano rekordowe liczby pasażerów w całej jedenastoletniej historii lotniska. Po raz pierwszy w siatce połączeń znalazły się loty na grecką wyspę Rodos oraz do Monastyru w Tunezji. Z lubelskiego lotniska można również było polecieć na urlop do innych popularnych

miejscowości turystycznych na południu Europy – chorwackiego Splitu, Burgas nad Morzem Czarnym czy włoskiego Bergamo. Pełne samoloty latały również nad polskie morze, do Gdańska.

Oferta lotów na Lato 2024 z lubelskiego lotniska zapowiada się niezwykle interesująco. Wycieczki można już rezerwować. Od czerwca 2024 roku do siatki połączeń z Portu Lotniczego Lublin dołączą nowości, długo wyczekiwany Egipt (Hurghada) oraz grecka wyspa Kreta.

Szczegółowe informacje dotyczące oferty połączeń lotniczych z Portu Lotniczego Lublin dostępne są na stronie internetowej: www.airport.lublin.pl

Komenatrze zostały zablokowane