fbpx

Legenda o Czarciej Łapie na Placu Litewskim

21 września 2017
1 418 Wyświetleń

25 września o godzinie 18:08  na Plac Litewskim odbędzie się niezwykły spektakl plenerowy, podczas którego grupa Poławiacze Pereł Improv pokusi się o interpretację najsłynniejszej z lubelskich legend. 
Jest rok 1637. Lublin. Szynk pod Trybunałem Koronnym. Wieczór. Grupa mieszczan – bohaterów spod Chocimia – spotyka się w rocznicę wydarzeń podolskich, by razem wspominać, pić, śpiewać i tańczyć z dziewkami. Tak rozpocznie się spektakl Poławiaczy Pereł pod tytułem Czarcia Łapa. Jest to pierwsze dramatyczne, scenariuszowe widowisko lubelskiej grupy, która dotychczas bawiła widzów sztukami improwizowanymi. Dwugodzinne przedstawienie oparte jest na legendzie o Sądzie Diabelskim. Poławiacze śpiewają, tańczą, rozśmieszają i jak zwykle zaskakują. “Podczas pisania Legendy o Czarciej Łapie – mówi Marcin Wąsowski, autor sztuki – nagle okazało się, że legenda jest bardzo aktualna, jest surową krytyką na pracę sądów i funkcjonowanie prawa, jest także okazją do wielu satyrycznych i żartobliwych wycieczek myślowych, w których widzowie z pewnością będą mogli się przejrzeć.” Muzyka na żywo, śpiew na żywo, ogień, dym, czary też na żywo. Dorożki będą złowrogo krążyć, w stole Łapa odciśnie się – oj będzie się działo!

scenariusz: Marcin Wąsowski
reżyseria: Poławiacze Pereł
muzyka: Marzena Lamch – Łoniewska, Urszula Kasprzak – Wąsowska
występują: Magdalena Stec, Przemysław Buksiński, Remigiusz Jankowski, Michał Łysiak, Łukasz Szymanek, Mirosław Urban, Marcin Wąsowski oraz młodzi aktorzy z Teatru ITP oraz Akademii Teatralnej Jerzego Turowicza

Zostaw komentarz