fbpx

LEM współcześnie

18 listopada 2021
478 Wyświetleń

Wystawa, spektakl, warsztaty – wszystko z okazji obchodów Roku Lema – zorganizowały Warsztaty Kultury w Lublinie dla upamiętnienia setnej rocznicy urodzin pisarza, którego powieści przetłumaczono na ponad 40 języków i wydano w łącznym nakładzie ponad 30 milionów egzemplarzy. Stanisław Lem to jeden z najwybitniejszych europejskich pisarzy XX wieku, futurolog, eseista, filozof, patron roku 2021.

Wystawa „LEM” przedstawia prace współczesnych artystów, którzy plastycznie zinterpretowali dziesięć książek Stanisława Lema. Drugą część ekspozycji stanowią wybrane kultowe grafiki Daniela Mroza, który przez lata współpracował z pisarzem, tworząc charakterystyczny czarno-biały kanon lemowskich postaci. Dodatkowo grafiki opatrzone są kodami QR z linkami do audiobooków z wybranymi fragmentami powieści Lema. Kuratorką wystawy jest Ewa Solarz. Ekspozycję można oglądać od 15 listopada do 12 grudnia 2021, w dniach poniedziałek-piątek, w godz. 9.00-17.00, w patio Warsztatów Kultury w Lublinie, ul. Grodzkiej 7.

Warsztaty Kultury zapraszają również na warsztaty plastyczne „Lecimy w kosmos!” oraz spektakl „PIĘKNY JEST ROBOT. Opowieści z krainy kwantów.”

grafika: Warsztaty Kultury w Lublinie

Zostaw komentarz