fbpx

Leszek Balcerowicz- spotkanie autorskie i debata

13 października 2017
957 Wyświetleń

15 i 16 października w Lublinie odbędą się spotkania z profesorem Leszkiem Balcerowiczem, połączone z promocją jego najnowszej książki. „Wolność, rozwój, demokracja” to zbiór najważniejszych tekstów Leszka Balcerowicza z prasy polskiej i zagranicznej. Również tych z szuflady, nigdy nie publikowanych. Teksty rozproszone, zebrane teraz w jeden tom, stały się znakomitym obrazem Polski i świata z ostatnich lat. Autor nadaje takim pojęciom jak demokracja, kapitalizm, państwo socjalne właściwy sens, walcząc z ich zakłamywaniem.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w najbliższą niedzielę 15 października o godz. 18:00 w sali widowiskowej Domu Kultury Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, ul. K. Wallenroda 4a. Natomiast drugie spotkanie rozpocznie się w poniedziałek, 16 października o godz. 9:00 na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej (pl. M. Curie-Skłodowskiej 5). Profesor wygłosi tam wykład pt.”Systemy instytucjonalne a warunki życia w kraju”. Po nim odbędzie się debata w Centrum Spotkania Kultur.

Leszek Balcerowicz (ur. 1947); ekonomista, profesor Szkoły Głównej Handlowej (SGH) w Warszawie; MBA w St. John`s University w Nowym Jorku; autor reform ekonomicznych w Polsce rozpoczętych po upadku komunizmu w 1989 r.; wicepremier i minister finansów w pierwszym niekomunistycznym rządzie Polski po II Wojnie Światowej; doktor honoris causa kilkunastu uczelni krajowych i zagranicznych; autor ponad 100 publikacji o tematyce ekonomicznej wydanych w kraju i za granicą; wyróżniany prestiżowymi nagrodami i odznaczeniami polskimi i międzynarodowymi, w tym – Orderem Orła Białego – najwyższym polskim odznaczeniem państwowym, które otrzymał w 2005 r. za wkład w transformację ustrojową w Polsce. Wicepremier i minister finansów, 1989-1991 i 1997-2000; przewodniczący Unii Wolności, 1995-2000; przewodniczący Rady Fundacji i Rady Naukowej Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych (CASE), 1992 – 2000. W latach 2001-2007 prezes Narodowego Banku Polskiego.

 

Zostaw komentarz