fbpx

Liceum z Puław na liście 12 szkół uhonorowanych przez Fundację Świętego Mikołaja

10 grudnia 2020
531 Wyświetleń

W tym roku konkurs „Solidarna Szkoła 2020” odbył się już po raz 9 jednak pierwszy raz gala została poprowadzona online. Tytuł „Solidarnej Szkoły” trafił do przedstawicieli 12 najbardziej aktywnych w pomaganiu szkół, które mimo przeciwności losu, aktywnie angażowały się w prowadzenie programu stypendialnego włączały się w zbiórki na stypendia, angażowały uczniów, rodziców i społeczność lokalną. Jednoznacznie pokazały, że kultura solidarności jest żywym mechanizmem w Polsce, który pozwala przetrwać trudności i umacniać szkolne wspólnoty. Gala konkursu „Solidarna Szkoła 2020” objęta została honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.

8 grudnia z Pałacu w Wilanowie odbyła się transmisja Gali konkursu „Solidarna Szkoła 2020” i Niezwykła Lekcja Historii. Gala konkursu „Solidarna Szkoła” to coroczne święto organizowane przez Fundację Świętego Mikołaja, aby uhonorować te polskie szkoły, które w ostatnim roku wykazały się wyjątkową solidarnością i największym zaangażowaniem w pomoc swoim zdolnym uczniom z niezamożnych rodzin.

W konkursie w tym roku wzięły udział 84 szkoły z różnych zakątków Polski. W sumie na stypendia szkoły zebrały ponad 300 000 zł, jest to o ponad 58 000 zł więcej niż w poprzednim roku. Fundacji we współpracy z solidarnymi szkołami udało się przyznać 255 stypendiów. Nagrody dla szkół w konkursie “Solidarna Szkoła 2020” sfinansowała firma Promark Light. W ramach wydarzenia odbył się koncert muzyki dawnej w wykonaniu zespołu Kapela Polonica.

Szkoły cały rok prowadziły zbiórki na rzecz stypendiów dla zdolnych uczniów z niezamożnych rodzin. Organizowane były pikniki, bale absolwentów, wyprzedaże garażowe, loterie, szkolne przedstawienia. A po wybuchnięciu pandemii Covid-19 szkoły kontynuowały zbiórkę w Internecie. Wszystko po to aby zebrać jak największą sumę pieniędzy, które w postaci stypendiów trafiły do potrzebujących ich uczniów. Największą kwotę udało się zebrać Zespołowi Szkół im. gen. J. Kustronia w Lubaczowie – 26 712 zł.

Jednym z laureatów było również Liceum Ogólnokształcące im. ks. A. J. Czartoryskiego w Puławach.

Źródło: Fundacja Świętego Mikołaja

Zostaw komentarz