fbpx

LPNT S.A. – technologiczne centrum regionu

9 kwietnia 2021
853 Wyświetleń

Misją Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego S.A. jest wspieranie rozwoju województwa lubelskiego przez stworzenie platformy dla współpracy uczelni, przedstawicieli biznesu i środowiska start-up. LPNT S.A. udostępnia nieruchomości i infrastrukturę techniczną, zapewniając przedsiębiorcom korzystne warunki prowadzenia działalności.

LPNT S.A. ma udziały w 20 spółkach technologiczno-wdrożeniowych z dziedzin: biotechnologii, edukacji, branży medycznej, ochrony środowiska i IT. Podpisał ponad 112 umów najmu, a w tym: 6 komercyjnych, 21 start-upów w Inkubatorze spółki oraz 85 wirtualnych biur. Obecnie startują dwa projekty mające na celu budowanie potencjału gospodarczego województwa lubelskiego: „Lubelski Park Wspierania Przedsiębiorczości” i Konkurs Urzędu Marszałkowskiego „Lubelski Park Rozwoju Przedsiębiorczości”. Trwa też praca nad projektami UE, z których 6 jest obecnie w realizacji, a 4 oczekują na zatwierdzenie.

Lubelski Park Naukowo-Technologiczny S.A. jest, obok firmy Cyber Skiller, współorganizatorem Mistrzostw Polski w Cyberbezpieczeństwie, których finał nastąpi w dniu 16 kwietnia 2021 w siedzibie LPNT S.A. w Lublinie. W przeprowadzeniu konkursu zostanie wykorzystana autorska platforma przeznaczona do edukacji najlepszych specjalistów w dziedzinie cyber security, która została opracowana przez kierownika katedry Cyberbezpieczeństwa UMCS w Lublinie – dra hab. Bogdana Księżopolskiego.

LPNT S.A. wspiera i dostarcza wiedzę nie tylko nowym przedsiębiorcom, edukuje również dzieci i młodzież w zakresie nowych technologii, przedsiębiorczości i innowacji. LPNT zaprasza najmłodszych pasjonatów programowania do udziału w 18. edycji Akademii Młodego Inżyniera. Program Akademii zakłada zapoznanie dziecka z robotami LEGO WEDO i OZOBOTAMI, kodowaniem w SCRATCHU oraz językiem programowania PYTHON. Dla najmłodszych przygotowano też kolejną edycję projektu „Przedsiębiorcze dzieciaki”, która ruszy 8 czerwca 2021 roku. Rok 2021 otwiera kolejną pozytywną kartę w działalności LPNT. (ann)

Źródło: Lubelski Park Naukowo-Technologiczny S.A.

Zostaw komentarz