fbpx

Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna ma nową siedzibę

23 marca 2021
833 Wyświetleń

LROT ma nową, atrakcyjną wizualnie i bardzo funkcjonalną nową siedzibę, przy ul. Krakowskie Przedmieście 6. Uroczyste otwarcie nastąpiło 19 marca.

Na pierwszym planie: Prezes LROT Paweł Wójcik, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szlachta, na drugim planie: Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Michał Mulawa, Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Zdzisław Szwed, foto: LROT

Nowe miejsce dostosowane jest do obsługi turystów również z niepełnosprawnościami. Wynajmowana przestrzeń na parterze budynku została zaadaptowana na Lubelski Ośrodek Informacji Turystycznej i Kulturalnej, natomiast pomieszczenie na pierwszym piętrze, na biura oraz sale konferencyjne.

Do dyspozycji osób odwiedzających region przygotowane zostały specjalne funkcjonalności, np. zgodne z systemem ogólnopolskim oznakowanie “i”, plafon informacyjny w witrynie, pozwalający na uzyskanie podstawowych informacji po zamknięciu Ośrodka, wypożyczalnię rowerów, przechowalnię bagażu, gniazda do ładowania telefonów, audioprzewodniki, kącik dla najmłodszych, kartę turysty, sklep z pamiątkami i produktami regionalnymi.

Jest również przestrzeń ekspozycyjna przeznaczona na wystawy fotografii oraz wydarzenia promujące województwo lubelskie. LROT z uwagi na większą przestrzeń, m.in. salę konferencyjną  już niedługo rozszerzy swoją ofertę. Lokalizacja przy deptaku, a także duże witryny nowej siedziby z pewnością zwiększą sprzedaży naszych produktów i usług. W dniu otwarcia nowej siedziby pracownicy Ośrodka bardzo szybko mieli już pierwszych klientów – wycieczkę turystów z Poznania.

Lubelska Organizacja Turystyczna powstała w 2004 roku w ramach POT-ROT-LOT. Działa w oparciu o Ustawę o Polskiej Organizacji Turystycznej z 1999 roku, Prawo o Stowarzyszeniach oraz Statut LROT. Głównym celem działalnosci jest promocja województwa lubelskiego jako atrakcyjnej destynacji turystycznej, którą warto wybrać na wakacje, krótki wyjazd weekendowy, organizując konferencję czy planując regenerację sił w uzdrowisku. Działania oparte są na współpracy z samorządami, przedsiębiorcami turystycznymi, instytucjami kultury, stowarzyszeniami i uczelniami. Obecnie LROT zrzesza 96 członków. Kluczowymi partnerami Organizacji są: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego i Polska Organizacja Turystyczna. LROT w 2019 otrzymał odznakę honorową Zarządu Województwa Lubelskiego “Zasłużony dla Województwa Lubelskiego” oraz w 2014 roku odznakę honorową Ministerstwa Sportu i Turystyki “Zasłużony dla turystyki”. Prowadzony przez LROT Ośrodek Informacji Turystycznej i Kulturalnej jest jednym z najlepszych w Polsce w najwyższej kategorii czterech gwiazdek, co potwierdzają liczne nagrody.

Źródło: Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna

Foto: Anna Ignasiak

Zostaw komentarz