fbpx

Lubelskie Dni Seniora – Dzień Zdrowia w VIVO! Lublin

6 czerwca 2022
480 Wyświetleń

W poniedziałek, 6 czerwca, władanie Lublinem przejęli seniorzy. X Lubelskie Dni Seniora rozpoczęły się w samo południe symbolicznym wręczeniem kluczy do miasta i potrwają aż do 10 czerwca. Program obfituje w ponad 200 ciekawych wydarzeń, wśród których nie zabraknie również możliwości skorzystania z bezpłatnych badań i konsultacji medycznych. Odbędą się one w centrum handlowym VIVO!.

Spotkania tematyczne, koncerty, spektakle teatralne, projekcje filmowe, turnieje szachowe, warsztaty komputerowe, warsztaty plastyczne, wykłady i mnóstwo innych aktywności – to wszystko przygotowano w ramach Lubelskich Dni Seniora. Wśród wydarzeń znajdą się także te o charakterze zdrowotnym – aktywny styl życia nierozerwalnie związany jest z dbaniem o samopoczucie i dobrą kondycję. Dniem szczególnie dedykowanym zdrowiu seniora będzie najbliższa środa.

8 czerwca w godzinach 10:00-13:00 na parterze centrum handlowego VIVO! w ramach Dnia Zdrowia Seniora staną stoiska konsultacyjne. Będzie tu można skorzystać z bezpłatnych badań, takich jak pomiar ciśnienia tętniczego, badanie stóp formą podografu, badania wzroku oraz szeregu konsultacji z zakresu fizjoterapii i profilaktyki. Będzie także możliwość uzyskania informacji na temat programów profilaktycznych pod kątem zapalenia stawów, osteoporozy, bólu kręgosłupa i raka płuc. Chętni będą mogli też skorzystać z porady dietetyków, endokrynologa czy diabetologa. Odbędą się warsztaty redukcji stresu, podczas których uczestnicy nauczą się ćwiczeń relaksacji i głębokiego oddechu. Spróbować będzie można również wegetariańskich przysmaków – ciasteczek oraz słonych przekąsek wraz z przepisami na zdrowe i szybkie potrawy. Na seniorów czekać będą także punkty informacyjne na temat bezpłatnej pomocy psychologicznej, pedagogicznej, terapeutycznej, prawnej, socjalnej i interwencyjnej, jak również Policja z informacją na temat przeciwdziałania przemocy oraz pracownicy ZUS. Przed wejściem do VIVO! stanie mobilna klinika badania słuchu.

Wszystkie badania i konsultacje są bezpłatne, nie obowiązują wcześniejsze zapisy.

Serdecznie zapraszamy!

/artykuł zewnętrzny/

Zostaw komentarz