fbpx

Lubelskie IT

28 maja 2015
Komentarze wyłączone
1 030 Wyświetleń

Na pierwszy rzut oka dziwne to targi – kilkadziesiąt boksów a w każdym z nich człowiek z komputerem, ewentualnie monitor na ścianie. Tak wyglądają Targi Lublin SA w wersji inteligentnych technologii, które rozpoczęły się 28 maja w Lublinie. Stolica regionu pretendująca do bycia wyżyną IT tym razem zaoferowała tematykę dotyczącą  zastosowania innowacyjnych rozwiązań teleinformatycznych w obszarze kultury, komunikacji, marketingu oraz rozrywki i turystyki. Podczas dwudniowej imprezy odbyła się również konferencja Lublin Creative IT poświęcona promocji rozwoju inteligentnych specjalizacji branży IT/ ICT.

To co istotne w organizacji tych właśnie targów to fakt uczestnictwa wystawców z Lubelszczyzny, spoza regionu i zza granicy, którzy dodatkowo mogli wystawić się nieodpłatnie. Z pewnością tego typu spotkania potęgują integrację środowisk technologicznych i kreatywnych a także umożliwiają bezpośredni kontakt uczelni posiadających kierunki informatyczne z przedsiębiorcami tworzącymi miejsca pracy i odbiorcami produktów i usług informatycznych.

Co można zobaczyć na targach? M.in. animacje trójwymiarowe przedstawiające nieistniejące już zabytki Lublina, fotografie 3D/360 stopni wykorzystywane m.in. do prezentacji obiektów muzealnych, czy produktów; drony, wycieczki multimedialne i business view w mapach google. W czasie targów na jednej z prezentowanych drukarek 3D odbyło się drukowanie, wygranej w konkursie na nowy symbol Lublina, pracy pt. „Kierunek – Lublin”. Swoją działalność zaprezentowali także twórcy gier komputerowych, firmy tworzące aplikacje mobilne, firmy zajmujące się odzyskiwaniem danych, czy digitalizacją danych. To, co nam najbardziej się spodobało to sześcioskrzydłowy i sześciosilnikowy dron, który służy stabilnemu wykonywaniu zdjęć fotograficznych z dużej wysokości. Sprzęt zaprezentowany przez jedną z lubelskich firm był jednym z najbardziej „namacalnych” produktów pokazanych na targach. Pozostałe produkty można było zobaczyć w sposób zdecydowanie bardziej wirtualny.

Wstęp na targi i konferencję jest bezpłatny.
LAJF ma przyjemność być patronem medialnym wydarzenia.

Komenatrze zostały zablokowane