fbpx

Lubelskie Święto Młodego Cydru zaprasza na Przyjęcie w sadzie

7 września 2018
836 Wyświetleń

Przed nami kolejne Święto Młodego Cydru. Z tej okazji odbyła się konferencja prasowa z udziałem gospodarzy miasta, województwa i organizatorów. Co czeka nas w tym roku ? 500 osób przy wspólnych stołach, 5 ton jabłek, 500-litrowa beczka Młodziaka, ponad 500 prezentów i szarlotka dla każdego – Lubelskie Święto Młodego Cydru zaprasza na swoje 5. urodziny. Wyjątkowa edycja tego wydarzenia odbędzie się w sobotę 15 września na placu przed Centrum Kultury. Motywem tegorocznego Lubelskiego Święta Młodego Cydru są spotkania – bo cydr zbliża i inspiruje.

Spotkanie jest jak podróż. Zaczyna się, gdy opuszczamy nasze miejsce i udajemy się w stronę innego człowieka. Gdy chcemy go poznać, żeby dowiedzieć się czegoś nowego. Podróżując, nie szukamy tego, co znamy, tak samo w spotkaniu nie szukamy potwierdzenia tego, co wiemy. Jeśli ciekawość świata jest źródłem spotkania, to powracamy z niego wzbogaceni. A ciekawy świat jest blisko, wokół nas. Dlatego podczas Lubelskiego Święta Młodego Cydru zachęcamy: SPOTKAJMY SIĘ, POZNAJMY SIĘ – mówi Robert Ogór, prezes AMBRA S.A., producenta Cydru Lubelskiego, sponsor i inicjator święta.

Organizatorzy Lubelskiego Święta Młodego Cydru postanowili z okazji 5. urodzin zbliżyć do siebie mieszkańców Lublina, zaszczepić w nich ideę spontanicznych spotkań i poznawania się. Okazją do nawiązywania nowych znajomości, celebracji wspólnego czasu oraz odkrywania smaków Lublina będzie „Przyjęcie w sadzie”. Przy wspólnych stołach spotka się 500 mieszkańców Lublina – zwycięzcy konkursów organizowanych w lokalnych mediach. W menu „Przyjęcia w sadzie” znajdą się potrawy regionalne od szefów kuchni lubelskich restauracji. Daniom towarzyszyć będzie Cydr Lubelski.

Nie może zabraknąć także tradycyjnej beczki Młodego Cydru, która „pęknie” w samo południe – na placu przed Centrum Kultury. Będzie w niej 500 litrów limitowanej edycji Cydru Lubelskiego Młodego Niefiltrowanego 2018 z tegorocznych zbiorów. Jego smak będzie smakiem pięciu odmian jabłek, najczęściej spotykanych w polskich sadach: Gala, Jonagold, Lobo, Szampion i Rubin.

W tym wyjątkowym dniu poznamy również laureatów konkursu na najlepszy cydr domowy „Mistrz Cydru 2018”. – Dla sadowników, pasjonatów, producentów cydrów rzemieślniczych to znakomita okazja do wymiany doświadczeń i odkrywania nowych możliwości udoskonalenia autorskich receptur. Liczę na to, że nasza inicjatywa pozytywnie wpłynie na rozwój całej kategorii – mówi wiceprezes Lubelskiego Stowarzyszenia Miłośników Cydru Tomasz Solis. Mistrz Cydru 2018 otrzyma nagrodę finansową, a wszyscy laureaci – zaproszenia na warsztaty we wzorcowej cydrowni Lubelskiego Stowarzyszenia Miłośników Cydru w Mikołajówce k. Kraśnika.

Na zakończenie wydarzenia od godz. 17 na Błoniach pod Zamkiem rozpocznie się pięciogodzinny finałowy koncert trasy Cydr Lubelski Spragnieni Lata, na którym wystąpią: Kasia Lins, Marcelina, Bitamina, Smolik / Kev Fox oraz Happysad.

Więcej na https://www.facebook.com/events/902284626649364/

Zostaw komentarz