fbpx

Lublin gospodarzem Kongresu Nowej Mobilności

10 czerwca 2019
704 Wyświetleń

W dniach 9-10 września 2019r. Lublin będzie gospodarzem i partnerem Kongresu Nowej Mobilności. Jest to konferencja o tematyce elektromobilności dla samorządów w Polsce. Organizatorem wydarzenia jest Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych oraz Związek Miast Polskich.

W Lubelskim Centrum Konferencyjnym przewidziano wystąpienia 100 mówców i panelistów. Wydarzenie skierowane jest zarówno do przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, jak też polskich i międzynarodowych liderów rynku, praktyków nowej mobilności i ekspertów.

– Lublin jest liderem w zakresie wiedzy i przygotowania dokumentacji branżowej oraz strategicznej w zakresie rozwoju elektromobilności. Na podstawie naszego wieloletniego doświadczenia w rozwijaniu zbiorowej komunikacji elektrycznej dysponujemy wartościowym „know how” dla innych miast Polski. Chcemy podjąć wspólne działania z Polskim Stowarzyszeniem Paliw Alternatywnych, które będą miały wpływ na rozwój rynku elektromobilności i paliw alternatywnych zarówno w Lublinie, jak i w całym kraju. Prowadzenie dialogu i wymiana wiedzy pomiędzy administracją lokalną i reprezentacją branży jest szansą na wypracowywanie optymalnych rozwiązań stymulujących rozwój tej dziedziny – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Celem Kongresu Nowej Mobilności 2019 jest propagowanie realizacji najbardziej obiecujących, innowacyjnych koncepcji nowej mobilności, aby umożliwić przenoszenie ich z obecnej pozycji do głównego nurtu zastosowań w transporcie miejskim.

W trakcie Kongresu podpisana zostanie deklaracja miast na rzecz elektromobilności oraz odbędzie się wręczenie nagród dla najbardziej wyróżniających się miast.

Szczegółowe informacje dotyczące Kongresu Nowej Mobilności 2019 są dostępne na stronie: www.kongresnowejmobilnosci.pl

 

 

 

\

Zostaw komentarz