fbpx

LW Bogdanka mecenasem Teatru Muzycznego

23 listopada 2020
461 Wyświetleń

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A., jeden z liderów rynku producentów węgla kamiennego w Polsce, został mecenasem Teatru Muzycznego w Lublinie.

Bogdanka, jako Mecenas Kultury i Sportu na Lubelszczyźnie nie zapomina o instytucjach kultury, także w tym trudnym czasie. Pandemia spowodowała, że swoje drzwi musiały zamknąć teatry, muzea czy kina. Chcąc być odpowiedzialnym sąsiadem od wielu lat angażujemy się w życie społeczne i kulturalne regionu. Cieszę się, że możemy współpracować z placówką o uznanej renomie i prezentującą wysoki poziom artystyczny. Teatr Muzyczny w Lublinie, jako jeden z niewielu teatrów operowo-operetkowych po prawej stronie Wisły zasługuje na wsparcie swojej działalności i od teraz ma w Bogdance mecenasa. Rozumiejąc niełatwą sytuację, z jaką musimy wszyscy się mierzyć realizujemy w ten sposób swoją strategię społecznej odpowiedzialności. Współpraca z tak znamienitą instytucją jest dla nas powodem do szczególnej satysfakcji – podkreśla Artur Wasilj prezes Zarządu LW „BOGDANKA” S.A

Nastał wyjątkowo trudny czas dla Sztuki. Artyści nie mogą realizować swoich pasji, a nakładane na instytucje kultury obostrzenia negatywnie wpływają na naszą sytuację finansową. Na szczęście są jeszcze firmy, które uważają, że kultura jest niezbędnym elementem w życiu każdego człowieka… Firmy takie jak Lubelski Węgiel „Bogdanka” – nasz nowy Mecenas Kultury! Bardzo dziękujemy za wsparcie i zrozumienie, że w tym niewesołym okresie Sztuka może nas podnieść na duchu. Ogromnie się cieszymy z tej współpracy, dzięki której będziemy mogli dostarczyć Wam, Droga Publiczności, wrażeń artystycznych na najwyższym poziomie – zaznacza Kamila Lendzion dyrektor Teatru Muzycznego w Lublinie. I dodaje – Od lat wspiera naszą działalność Grupa Azoty Zakłady Azotowe “Puławy” S.A. Jesteśmy zaszczyceni, że mamy tak wyjątkowych Mecenasów, dla których ważny jest przekaz – “Człowiek nie może obejść się bez kultury”.

Źródło: Teatr Muzyczny w Lublinie

Zostaw komentarz